MojAndroid

Už asi každý z vás skúšal predať starú alebo nepotrebnú vec v nejakom internetovom bazáre. Či už ide o oblečenie, auto alebo elektroniku. Dokonca aj na našich stránkach môžete nájsť bazár, ktorý je primárne zameraný na predaj smartfónov a inej mobilnej techniky. Najpopulárnejším webovým bazárom na Slovensku je ale určite Bazoš. A práve jeho oficiálnu mobilnú aplikáciu sme vyskúšali.

Náš tip
Nákupný poradca: Najlepšie mobily a zariadenia podľa redakcie

Rozhranie podobné webovej verzii

Aplikácia Bazoš má grafické rozhranie v typickej kombinácii oranžovej farby s bielym podkladom podobne ako oficiálna web stránka služby. Po spustení si najprv vyberiete buď českú, slovenskú, rakúsku alebo poľskú verzi. V mimoslovenských verziách môžete samozrejme rovnako nakupovať a predávať, ale pre väčšinu používateľov bude podstatná jeho slovenská obdoba. Po jej vybraní sa používateľovi zobrazí hlavná obrazovka aplikácie. Tú tvoria tri prvky.

Rozdelenie inzerátov na kategórie a filter

Hlavným prvkom je zobrazenie inzerátov. Tie sú rozdelené do 20 kategórií a 430 podkategórií. Nájdete tu napríklad kategóriu Autá, Reality, Práca, Dom a záhrada, Stroje, Nábytok, Oblečenie, Deti alebo Šport. Horný panel tvorí políčko pre vyhľadávanie inzerátov s možnosťou filtrovania.

Pri filtrovaní si môžete vybrať kategóriu inzerátu, cenu od najnižšej sumy po najvyššiu alebo lokalitu inzerátu. Je tu aj radenie od najnovšieho, najlacnejšieho, najdrahšieho alebo najbližšieho podľa vašej polohy, ktorú ale musíte najprv aplikácii povoliť.

Pre rýchlejšie používanie je vhodne vyplniť profil

Dolný panel potom tvorí vstup do inzerátov, vášho profilu, tlačidlo pridania vlastného inzerátu, funkcia agent a sekcia obľúbených inzerátov. Pre vytvorenie profilu je nutné zadanie vášho mobilného čísla, kde vám príde SMS správy pre overenie. Následne si už iba vyplníte meno, email a heslo k vášmu profilu. Vidíte v ňom vaše aktuálne inzeráty, archív vašich inzerátov a hodnotenie, ktoré vám dávajú záujemcovia o vami ponúkané veci.

Pohodlné pridávanie inzerátu

Tlačidlo Pridať slúži pre rýchle vytvorenie inzerátu. Jednoducho vyplníte názov a popis toho, čo predávate. Pri popise môžete využiť aj šikovný prevod hlasu na text. Doplníte to o maximálne 10 fotografií produktu. Samozrejme vyberiete aj kategóriu a podkategóriu, kam predávaná vec patrí.

Následne stačí pridať vašu lokalitu a cenu, ktorú u predávanej veci požadujete. Ak nemáte v aplikácii vyplnený profil, tak je nutné vyplniť aj meno, email, mobilné číslo a heslo k inzerátu. Z aplikácie môžete inzerát za poplatok topovať. Vďaka tomu sa udrží na prvých miestach vyhľadávania viac ako týždeň.  Pri pridávaní inzerátu ale chyba možnosť vybrať, či ide o ponuku alebo dopyt, tak ako to je vo webovej verzii.

Agent za vás bude vyhľadávať konkrétne inzeráty

Funkcia Agent slúži pre automatické sledovanie inzerátov podľa názvu veci, ktorú hľadáte. Základom je vyplnenie jej názvu. Voliteľne môžete pridať jej kategóriu (sekciu), sumu, ktorú ste ochotní zaplatiť a prípadne lokalitu, kde by ste si vec prebrali. Agentovi ešte nastavíte, ako často majú zobrazovať notifikácie na nové inzeráty hľadanej veci. Posledná položka dolného panelu slúži pre zobrazovanie obľúbených inzerátov, ktoré ste označili srdiečkom. Delia sa na obľúbené a už kontaktované inzeráty.

Na inzerát môžete odpovedať troma spôsobmi

Zobrazenie inzerátov je prehľadné. Na vrchu inzerátu pod jeho názvom vidíte fotografie predávanej veci, Poď ňou je jej popis, cena a kontakt na kupujúceho. Jeho poloha je zobrazená na interaktívnej mape, ktorú si môžete priblížiť. Na inzeráty môžete reagovať priamo z aplikácie. A to buď zavolaním na telefónne číslo predávajúceho, napísaním sms alebo poslaním správy s vašim emailom, kde vám príde odpoveď na ponuku. Inzerát môžete zdielať alebo nahlásiť, ak ide o podvod.

Ak ste často na Bazoši, tak je pre vás aplikácia povinná

Oficiálna aplikácia Bazošu je graficky aj funkčne na veľmi dobrej úrovni. Poteší, že obsahuje prakticky všetky funkcie webového rozhrania. Primárne je ale určená ľudom, ktorí túto službu využívajú často, či už pre predaj alebo nákup vecí rôznych kategórií. V jej ponuke sa dajú nájsť dokonca aj služby rôzneho zamerania.

Bazoš
Bazoš
Developer: Bazoš
Price: Free
 • Bazoš Screenshot
 • Bazoš Screenshot
 • Bazoš Screenshot
 • Bazoš Screenshot
 • Bazoš Screenshot
 • Bazoš Screenshot
 • Bazoš Screenshot
 • Bazoš Screenshot
 • Bazoš Screenshot
 • Bazoš Screenshot
 • Bazoš Screenshot
 • Bazoš Screenshot
 • Bazoš Screenshot
 • Bazoš Screenshot
 • Bazoš Screenshot
14.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+