MojAndroid

Podvody tu vždy boli, sú a nanešťastie aj naďalej budú. Nedovoľte, aby na vás podvodníci zarobili. Momentálne je rozšírený podvod s predajom falošných lístkov na koncert cez Bazoš. Informuje o tom facebooková stránka Hoaxy a podvody – Polícia SR.

Lístky na Rammstein na Bazoši? Môže ísť o veľký podvod

Skupina Rammstein bude mať koncert v Trenčíne. Podvodníci sa ujali šance a začali na stránke Bazoš.sk predávať falošné vstupenky. Na tento veľký podvod upozornila pracovníčka spoločnosti Ticketportal. Falošní inzerenti si za vstupenku väčšinou pýtajú 85 eur, no suma sa môže líšiť. Na prvý pohľad vyzerajú dosť reálne, no opak je pravdou.

Rammstein koncert Trenčín falošné vstupenky hoax podvod
Podvod s falošnými vstupenkami na koncert skupiny Rammstein v Trenčíne | Zdroj: Facebook – Hoaxy a podvody – Polícia SR

Nenesú totiž žiadne identifikačné údaje, ako ani číslo ID či čas predaja. Podvodníci teda svojim obetiam rozposielajú duplikáty originálu, spolu s falošnou faktúrou s nesprávnymi údajmi firmy Tickerportal. Ak by ste na tento podvod naleteli, druhá strana s vami prestane komunikovať akonáhle sa jej pripíšu peniaze na bankový účet.

Je dôležité zmieniť, že vstupenky na Rammstein sú personalizované. Preto sa aj pri vstupe bude kontrolovať váš občiansky preukaz a musí sedieť s menom na vstupenke. Ak sa tieto údaje nebudú zhodovať, na koncert vás nepustia. V žiadnom prípade si teda nekupujte lístky sprostredkovane, ale výhradne na oficiálnych predajných miestach siete Ticketportal.

Ak ste na takéhoto podvodníka narazili, lístky si môžete pre istotu nechať overiť kontaktovaním siete Ticketportal. Podvodníka by ste mali nahlásiť Polícii. Tá už vedie ohľadom tohto podvodu vyšetrovanie.

Náš tip
Samsung sľubuje na budúci rok rýchlejšie aktualizácie
21.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+