MojAndroid

Spoločnosť Yahoo odkúpila zaujímavý alternatívny launcher Aviate ešte na jar minulého roku. Odvtedy sme nezaregistrovali žiadne výrazné zmeny, ktoré by indikovali, že sa Yahoo aktívne podieľa na vývoji a vylepšovaní obľúbeného launchera. Teraz sa to ale zmenilo, keďže v aplikácii pribudla úplne nová služba s názvom Smart Steram.

V praxi ide o nástroj, ktorý v priebehu dňa zobrazuje rôzne karty s informáciami, ktoré by mali byť v danom čase a na danom mieste relevantné. Ak napríklad prídete do neznámeho mesta, Smart Stream zobrazí informácie o najbližších reštauráciách či hoteloch. Ak prebieha zápas vášho obľúbeného športového tímu, Smart Stream zobrazí po jeho skončení výsledné skóre. Funkcií je ešte oveľa viac, no všetky viac či menej pripomínajú to, na čo sme už dlhšie zvyknutí od asistenta Google Now.

yahoo-aviate01

Hoci to Yahoo neprizná, Smart Stream je priamym konkurentom pre hlasového asistenta od Google, ktorý je súčasťou všetkých zariadení so systémom Android verzie 4.1 a novšej. To znamená, že táto nová pomôcka sa nemusí stretnúť u užívateľov s pochopením. Hoci ide o veľkú aktualizáciu pre populárny launcher, prvé reakcie v obchode Play sú skutočne zmiešané a väčšina užívateľov nevidí priamu výhodu v novinke Smart Stream oproti zaužívanému a neustále vylepšovanému riešeniu od Google. V každom prípade má Yahoo teraz k dispozícii nástroj, ktorý môže priamo kontrolovať a vyvíjať a bude zaujímavé sledovať, či a ako sa pokúsi zosadiť z trónu Google Now.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Yahoo via engadget

1.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+