MojAndroid

Zdá sa, že Google a jeho autonómne auto, bude mať v budúcnosti poriadnu konkurenciu. Okrem Mercedesu na CES predstavila budúcnosť samoriadiacich automobilov aj Audi s modelom A7 Sportback. Ten sa na výstavu doviezol v podstate úplne sám, kedy na diaľnici zo San Francisca do Las Vegas (850 km), nebolo riadené nikým iným ako autopilotom. Samozrejme, rozdielom oproti systému, ktorý ponúka Google je, že Audi A7 si poradí len s diaľnicami, zatiaľ čo autonómne auto od Googlu zvládne aj zložitejšie križovatky v mestách.

audi a7_2

Audi A7 Sportback je prototypom, ktorý k udržaniu vo svojom jazdnom pruhu využíva niekoľko technológií. Kombinácia piatich radarov, laserového skeneru (LIDAR) a niekoľkých 3D kamier po obvode auta zabezpečí jazdu bez ľudského zásahu, a to do rýchlosti 112 km/h. Audi A7 sa vie bez problémov radiť z jedného pruhu do druhého, vyhýbať sa prekážkam, či obehnúť pomalšie idúce autá. Po priblížení k mestu musí vodič prebrať kontrolu, čo je mu signalizované zvukovým alarmov a blikajúcou palubnou doskou. Ak tak neurobí, automobil zapne výstražné svetla, prejde do odstavného pruhu a zastaví úplne.

Audi A7_4

Zatiaľ stále nie je známe, kedy by sa podobné technológie mali objaviť v komerčne dostupných automobiloch. Je však možné, že sa tak udeje skôr ako si môžete myslieť. Autonómne automobily budú mať teda v najbližších rokoch ešte čo to povedať a my sa máme opäť na čo tešiť.

Zdroj: theverge

6.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+