MojAndroid

Spoločnosť Asus začiatkom tohto roka aktualizovala svoj model ZenFone 6 na Android 11 a teraz je konečne pripravená aktualizovať aj sériu Zenfone 7. ZenFone 7 a 7 Pro boli na trh uvedené s Androidom 10, no krátko po ich vydaní Asus otvoril beta program pre testovanie Androidu 11. Beta testovania je oficiálne ukončené a používatelia týchto modelov začnú v najbližších dňoch dostávať aktualizáciu na Android 11, informuje portál XDADevelopers.


ZenFone 7: Aktualizácia je zatiaľ dostupná len na Taiwane, v najbližších týždňoch sa dostane aj do ostatných regiónov

Podľa nedávneho príspevku na fórach spoločnosti Asus dostanú používatelia na Taiwane v najbližších dňoch stabilnú aktualizáciu na Android 11. Nová verzia firmvéru nesie číslo 30.40.30.93 a okrem zmien, ktoré prináša Android 11, ponúka aj niekoľko zmien, ktoré sú špecifické pre nadstavbu Zen UI. Zariadenia taktiež aktualizuje na bezpečnostnú záplatu z marca 2021.

ASUS ZenFone 7 Android 11 aktualizácia
Zdroj: XDADevelopers.com

Podľa spoločnosti ASUS sa aktualizácia dostáva k používateľom postupne, aby sa uistila, že neobsahuje žiadne vážne chyby. Spoločnosť zatiaľ nezverejnila dátum spustenia aktualizácie pre globálny trh, ale očakávame, že sa tak stane v najbližších týždňoch.

Ako je na tom s aktualizáciami konkurencia?

Tento týždeň dostali aktualizáciu na Android 11 aj zariadenia LG Velvet, OnePlus 7T a 7T Pro či Samsung Galaxy A80. Aktualizáciu dostal aj model Mate 20 Pro od spoločnosti Huawei, avšak len na nadstavbu EMUI 11 bez Androidu 11.

Náš tip
Pozor na bezplatné skúšobné verzie aplikácií, môžu vás vyjsť pekne draho
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
27.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+