MojAndroid

Spoločnosť Asus prináša aktualizáciu na svoj smartfón Asus Zenfone 4 (s kódovým označením ZE554KL). Nová aktualizácia prinesie systém vo verzii Android 8.0 Oreo. Samotná aktualizácia prichádza s kódovým označením V15.0405.1711.76.

Náš tip
Asus Zenfone 4 Pro dostáva systém Android 8.0 Oreo | AKTUALIZÁCIA
Náš tip
Asus Zenfone 5 / 5Z / 5 Lite: Nová séria Zenfone pre rok 2018! | MWC 2018

Asus Zenfone 4

V rámci aktualizácie prichádzajú okrem nových funkcií systému Android Oreo (notifikačné “bodky,” režim “obraz v obraze” či inteligentný výber textu) aj niektoré vylepšenia v rámci nadstavby. Nechýba efektné a praktické gesto potiahnutia pre otvorenie menu s aplikáciami, dizajnové zmeny nadstavby od výrobcu či vylepšenia procesov na pozadí. Poteší tiež vylepšenie stability Wi-Fi a Bluetooth pripojenia.

Asus Zenfone 4.

 

Aktualizácia má veľkosť približne 880 MB a momentálne je už dostupná aj pre slovenskú distribúciu zariadení. Vzhľadom na veľkosť aktualizácie odporúčame zabezpečiť dostatok priestoru na vnútornom úložisku, dostatok batérie a stabilné, neobmedzené pripojenie k internetu.

Náš tip
Porovnanie noviniek z MWC 2018: Galaxy S9 vs Xperia XZ2 vs ZenFone 5z

 

Spolu so spomínanou aktualizáciou začína Asus distribuovať aj ďalšiu, menšiu aktualizáciu ZEN UI 4.0 (kódové označenie 15.0405.1712.83). Ponúka najmä opravy chýb. Dostali ste už aktualizáciu aj na váš Asus Zenfone 4? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Aktualizované (9. apríla 2018, 22:30)

Asus v zápätí prináša ďalšiu aktualizáciu s kódovým označením 15.0405.1712.89, ktorá obsahuje najmä opravy chýb a ďalšie softvérové vylepšenia.

Za tip na článok ďakujeme nášmu čitateľovi Martinovi.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
9.4.2018
Zdroj: asus.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+