MojAndroid

Minuloročný vlajkový smartfón spoločnosti Asus, model Zenfone 4 Pro, dostáva novú softvérovú aktualizáciu. Tá prinesie operačný systém Android vo verzii 8.0 Oreo a spolu s nadstavbou Asus ZenUI prináša množstvo nových funkcií. Asus plánuje rovnakú systémovú aktualizáciu aj pre smartfóny Asus Zenfone 3 a Zenfone 4 v druhej polovici roka.

Náš tip
ASUS ZenFone 3: Dostupný elegán pre každého | RECENZIA

Asus Zenfone 4 Pro

Aktualizácia štartuje dnešným dňom na smartfóny s kódovým označením ZS551KL. V niektorých krajinách však bude nutné ešte pár dní počkať, aktualizácia sa teda šíri postupne. Okrem vylepšení systému Android Oreo prináša viaceré nové funkcie aj Asus. Prichádza napríklad možnosť zhotoviť “dlhý screenshot” a výrobca tiež jemne zmenil dizajn nastavení, potešia tiež aktualizované smajlíky.

Aktualizácie by sa podľa slov výrobcu mali dočkať aj smartfóny Asus Zenfone 3 a Zenfone 4.

Nová aktualizácia by mala vylepšiť hospodárenie s energiou a poskytnúť efektívnejšiu výdrž zariadenia, funkcia nahrávania bude teraz zosobnená v rámci funkcie “PlayTo.” Prostredie ako také od Asusu ostáva tradične pestré a pribudne tiež možnosť zobrazenia menu s aplikáciami gestom potiahnutia zdola.

Náš tip
Asus ZenFone 4: Fotoaparát v hlavnej role | RECENZIA

Dostali ste už novú aktualizáciu? Akú verziu operačného systému používate na vašom Android zariadení? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
13.3.2018
Zdroj: phonearena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+