MojAndroid

Na výstave Computex sa bohato prezentovala spoločnosť Asus. Do svojho portfólia zaradila hneď trojicu noviniek zo segmentu tabletov, ktoré stavajú na silnej platforme Intel Atom. Tá tento rok prináša mobilné procesory so 64-bitovou architektúrou a 4 jadrami, pričom jednotky možno považovať za jedny z najlepších čo sa týka pomeru výkonu a spotreby. Fanúšikov však určite potešilo aj predstavenie najľahšieho 8-palcového LTE tabletu na svete s názvom Asus MeMO Pad 8. Nové Android tablety by sa mohli dostať aj na náš trh, oficiálne to však zatiaľ nemáme potvrdené.

fonepad-8

asus-memo-pad-7 asus-memo-pad-8-1

Medzi jednu z najzaujímavejších noviniek patrí tablet Fonepad 8. Ten síce ponúka najslabší 4-jadrový procesor Atom Z3560 s taktom 1,8 GHz, no v jeho ďalšej výbave nájdete 3G modul, 8-palcový IPS-LCD displej s rozlíšením 1280×800 pixelov a iba 5 mm rámik, čo z neho robí tablet s najlepším pomerom veľkosti displeja a rozmerov. Prednú stranu vypĺňa displej až na 72,2%, pričom zvyšné percentá vypĺňajú plochy 2 stereo reproduktorov, ktoré nájdete rovnako vpredu.

http://www.youtube.com/watch?v=oFJF5rV5vBI

Nemenej zaujímavými sú však aj dva tablety radu MeMO Pad. Menší, 7-palcový variant ponúka 64-bitový 4-jadrový procesor Intel Atom Z3745, HD rozlíšenie a 5 Mpix kameru. 8-palcový tablet MeMO Pad 8 je zas najľahším 8-palcovým LTE tabletom na svete. Jeho vnútornosti tvoria 64-bitový Intel Atom Z3580 procesor s taktom 2.3GHz, LTE konektivita, či Full HD displej v prednej časti. Prípadných záujemcov rozhodne poteší aj konštrukcia s multi-vrstvovým pokrytím kovom, hmotnosť iba 299 gramov či hrúbka 7,3 mm.

http://www.youtube.com/watch?v=rRqICgNzxR0

Všetky zo spomínaných tabletov majú operačný systém Android 4.4 KitKat doplnený o nadstavbu ZEN UI, ktorá prináša “1000 softvérových a dizajnových vylepšení”. Hoci nevieme oficiálne ceny týchto zariadení, očakávame veľmi prijateľné sumy a dobrú dostupnosť. Akonáhle budeme vedieť viac, budete informovaní.

Zdroj: AndroidPolice

2.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+