MojAndroid

Všetci štyria slovenskí mobilní operátori sa spojili a vytvorili Asociáciu mobilných operátorov Slovenska (ASMOS). Jej členmi sú teda Orange, Telekom, O2 aj SWAN. Asociácia bude riešiť témy, ktoré sa týkajú celého sektora, pričom dbajú na pravidlá trhovej súťaže, uvádza tlačová správa.

Nemali by ste prehliadnuť:

Medzi hlavné piliere asociácie patrí zlepšovanie investičného prostredia pre prevádzkovateľov telekomunikačných služieb, vytváranie optimálnych podmienok pre rozvoj a prevádzku telekomunikačnej infraštruktúry a podpora vytvárania zdravého trhového prostredia.

„Mobilní operátori, rovnako ako celá slovenská spoločnosť, čelili v posledných rokoch spoločným výzvam vyplývajúcim z pandémie koronavírusu, vojnového konfliktu a následnej utečeneckej vlny, energetickej kríze, či rastu cien tovarov a služieb. Tieto témy boli signifikantné pre celý náš sektor a každý z členov Asociácie ich riešil v rámci vlastnej agendy. Aj na základe týchto historických udalostí vznikla potreba diskutovať o riešeniach nielen v rámci sektora, ale aj vo vzťahu k relevantným inštitúciám, či už v oblasti energetiky, digitálnej agendy, alebo legislatívnej pripravenosti krajiny na podobné situácie.“

Predseda ASMOS a generálny riaditeľ O2 Slovakia

Témy, ktoré bude asociácia riešiť, síce zjednocujú všetkých operátorov, no zároveň neovplyvňujú konkurenčnú súťaž na trhu. ASMOS má byť relevantným partnerom štátu, príslušných inštitúcií, ale aj záujmových združení z iných sektorov slovenskej ekonomiky.

Medzi spoločné záujmy patria napríklad európske regulácie, kybernetická bezpečnosť, stavebné predpisy týkajúce sa budovania infraštruktúry a ďalšie.

Náš tip
TikTokom sa šíri bizarný trend. Mladí si udierajú do hlavy, aby vyzerali “lepšie”
10.10.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+