MojAndroid

Launcher patrí dnes medzi najobľúbenejšie aplikácie tretích strán, ktoré si inštalujeme do svojich Androidov. Vďaka nemu môžeme prostredie dodávané od výrobcu aspoň trochu prispôsobiť podľa seba bez toho, aby sme museli zasahovať do natívneho systému, čo častokrát vyžaduje vedomosti a skúsenosti s rootovaním. Jedným z tých, ktoré dokážu skutočne niečim zaujať je aj ASAP Launcher, ktorý prichádza s netradičným rozložením plôch aj funkciami.

Náš tip
Vyberáme najlepšie Launcher aplikácie pre Android

ASAP Launcher sa od iných odlišuje vo viacerých smeroch. Nenájdete v ňom bežný App Drawer ani domácu plochu s aplikáciami. Všetky funkcia sú totižto na dosah “potiahnutia” prstom. Potiahnutím zľava doprava sa môže otvoriť abecedný zoznam aplikácií alebo sa budete presúvať medzi ďalšími plochami. Tie však neslúžia ako odkladací priestor pre ikony, ale fungujú ako aplikácie. Posúvaním do strán tak získate prístup napríklad ku kontaktom, to-do zoznamom, predpovedi počasia alebo ku kalendáru. Spodný bar s aplikáciami je vysúvateľný a inteligentný, pričom obsahuje až 15 vybraných aplikácií, ktoré používate najčastejšie. Napevno tu môžete ale pripnúť hociktorú aplikáciu, ktorá by sa tu inak nezobrazila.

Launcher okrem toho disponuje aj vlastným panelom rýchlych nastavení, ktorý sa podobne ako zoznam aplikácií , aktivuje posunom prsta z úplného okraja displeja. Tentokrát ale posunom opačným smerom – sprava doľava. ASAP ale ponúka aj niekoľko ďalších možností. V jeho nastaveniach nájdete podporu motívov, icon packov, zobrazenia na šírku obrazovky, zobrazenia počtu neprečítaných správ, či možnosť pozmeniť poradie jednotlivých plôch. Väčšina týchto funkcií je však dostupná len v prémiovej verzii, ktorá sa dá kúpiť za 1,51€. Pred kúpou ale samozrejme launcher odporúčame najskôr vyskúšať v jeho verzii dostupnej zdarmo.

Verzia: 1.22
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.22
Aktuálna cena: Zdarma

11.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+