MojAndroid

Launcher je najjednoduchším spôsobom, ako si prostredie Androidu upraviť presne podľa vlastných predstáv. Pre Android sú dostupné desiatky alternatív, ktoré sú k dispozícii úplne zadarmo alebo za menší poplatok. Viaceré z nich ponúkajú pokročilé a inteligentné funkcie, iné sa zas zameriavajú na jednoduchosť. Tie najlepšie sme vybrali v tomto článku.

Arrow Launcher

Launcher od Microsoftu ponúka nové rozloženie domovskej obrazovky, ktoré sa vymyká riešeniam, ktoré poznáme so štandardných aplikácií, ako je napríklad NOVA launcher alebo Apex. Hlavnú úlohu tu zohrávajú aplikácie, ktoré launcher na domovskej obrazovke triedi podľa toho, ako často ich používate. Na ďalších plochách nájdete tiež dialer s prístupom k najčastejšie volaným kontaktom, pripomienky a to-do list, ako aj posledné akcie, ktoré ste so zariadením vykonali. Na samostatnej obrazovke sú k dispozícii tiež widgety, ktoré sa po zaplnení plochy zobrazujú v akomsi jednoliatom streame pod sebou. V spodnej lište máte vždy k dispozícii vybrané aplikácie, ako aj rýchle ovládacie prvky pre zapnutie WiFi, Bluetooth, letového režimu, baterky, zmenu orientácie obrazovky a ovládanie jasu displeja. Arrow launcher je v obchode Play dostupný zadarmo.

Verzia: 4.6.2.40792
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.6.2.40792
Aktuálna cena: Zdarma

Hola Launcher

Hola launcher je určený pre všetkých tých, čo hľadajú jednoduchý, no zároveň dobre funkčne vybavený launcher. V prípade tohto launcheru vás nepoteší len jeho rýchlosť, malé hardvérové nároky, ale aj podpora tém a pluginov. Pomocou nich bude launcher vyzerať presne tak, ako ste vždy chceli a potrebovali. A nielen to. Hola podporuje množstvo nastavení, doplnkov a aplikácií, medzi ktoré patrí napríklad aj Hola boost, čo je praktický nástroj pre uvoľnenie RAM pamäte. Nájdete tu však aj ďalšie užitočné funkcie. Prítomný je tzv. Hola Shine, čo je vysúvacie menu v ľavom dolnom rohu obrazovky. To ponúka rýchly prístup k posledným spusteným a najčastejšie používaným aplikáciám, či k prepínačom, ktoré uľahčia zapnutie alebo vypnutie WiFi, mobilných dát, a ďalších funkcií zariadenia.

Verzia: 3.2.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.2.5
Aktuálna cena: Zdarma

GO Launcher

Go Launcher si v obchode Play vyslúžil veľmi dobré hodnotenia a na svojom konte má už desiatky miliónov stiahnutí. Ide o jeden z najlepších launcherov, ktoré môžete na svojom Androide vyskúšať. Ponúka množstvo funkcií a nastavení, ako aj doplnkových aplikácií a widgetov. Nevýhodou je, že vo free verzii v ňom nájdete reklamy a ponuky na rôzne prémiové doplnkové funkcie. Ak sa ich budete chcieť zbaviť a získať nejaké tie funkcie navyše, musíte si priplatiť 6,55€, prípadne až 22,56€ ak budete chcieť prístup ku všetkým témam.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

C launcher

Ďalší z launcherov, ktorý je určený pre jednoduchších a menej náročných používateľov. Tí sa potešia najmä podpore tém, rýchlosti a nástrojom, ktoré získajú hneď po inštalácií. K dispozícii sú desiatky tém, ako aj možnosť vytvoriť vlastné vzhľady pomocou online webového nástroja, či ochrana aplikácií pomocou kódu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Lightning Launcher

Tento launcher sa od iných odlišuje najmä svojou nastaviteľnosťou a možnosťami úpravy plochy. Úplne novým je tiež spôsob, ako sa pristupuje k plochám. Tie už nie sú dostupné len pri pohybe prsta zľava doprava a naopak, ale aj smerom nahor a nadol. Používateľ si pritom vie presne určiť ich počet, ktorým nie je nijako obmedzovaný. Nastavenia sú síce trochu chaotické a nie veľmi prehľadné, no akonáhle sa v nich naučíte pracovať, odvďačí sa vám tento launcher skutočne pokročilými možnosťami úprav. Cena launchera je 0,99€.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: 4,49 €
Verzia: N/A
Aktuálna cena: 4,49 €

Smart Launcher 3

Je charakteristický svojim rozložením plochy, ktorá pozostáva z kruhu alebo mriežky ikon aplikácií. Do tej je možné umiestniť tie najčastejšie používané aplikácie alebo odkazy a priečinky. Výhodou je dostupnosť množstva tém, vlastný lock-screen, ochrana aplikácií heslom, či možnosť priradiť ikone spustenie druhej aplikácie po dvojitom kliknutí.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

LINE Launcher

Populárny launcher, ktorý si nainštalovalo už milióny ľudí po celom svete. Zaujať by vás mohol najmä podporou tém, ktorých vo vlastnom obchode aplikácie nájdete niekoľko tisíc. K dispozícii sú aj pekné pozadia, interaktívne widgety a pokročilé nastavenia, ktoré ocenia aj náročnejší používatelia.

Verzia: 2.4.24
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.4.24
Aktuálna cena: Zdarma

Buzz Launcher

Buzz Launcher patrí medzi aplikácie, ktoré svojmu používateľovi prinášajú maximum možností pre zmenu vzhľadu. Na stiahnutie tu nájdete desiatky unikátnych tém a kolekcií, ako aj množstvo nástrojov.

Verzia: 1.9.7.07
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.9.7.07
Aktuálna cena: Zdarma

Action Launcher 3

Podarený Action Launcher 3 je samotným Googlom ocenený launcher, ktorý ponúka veľa zaujímavých funkcií. Podporuje rýchle témy, ktoré zmenia farbu prvkov podľa toho, aké pozadie práve používate. Action Launcher však ponúka aj detailne nastavenia Google search baru, automatickú zmenu veľkosti ikon podľa smerníc material dizajnu a veľa ďalších funkcií. Samozrejme, viaceré z nich sú platené a ak ich budete chcieť využívať, budete si musieť priplatiť 4,99€.

Verzia: 34.2
Aktuálna cena: Zdarma

Na koniec už môžeme odporúčiť len jeden z najpopulárnejších a najlepších launcherov vôbec, a tým je NOVA launcher. Ten ponúka množstvo nastavení a výbornú podporu. Za spomenutie stojí tiež natívny launcher Googlu, ktorý ale neponúka až tak veľa nastavení, na druhej strane vás poteší svojim vzhľadom a rýchlosťou.

Náš tip
Nova Launcher je to najlepšie, čo sa mohlo Androidu stať | TÉMA

Ešte dodáme, že každý z vyššie menovaných launcherov ponúka niečo iné. Najlepšie preto bude, ak si vyskúšate tie, ktoré vás zaujmú najviac a vyberiete si jeden, ktorý vám bude z nich vyhovovať najviac. My ostávame aj naďalej verní Nova launcheru a čo vy?

17.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+