MojAndroid

Jedným z aktuálnych trendov v technologickom priemysle sú okuliare s virtuálnou realitou. Priekopníkom v tomto smere je zariadenie Oculus Rift, ktoré je vo svete možno aj najznámejšie. Ako to už v 21. storočí býva, po zrealizovaní unikátneho nápadu sa objaví množstvo podobných zariadení, ktoré sa snažia konkurovať originálnemu riešeniu. Do sveta virtuálnej reality vstúpil prednedávnom aj Samsung a teraz sa v rovnakom segmente trhu snaží presadiť aj výrobca Archos.

Novinka ponesie názov Archos VR Glasses a výrobca udáva, že zariadenie bude pracovať s drvivou väčšinou všetkých smartfónov s operačným systémom Android, iOS aj Windows Phone. Okrem toho ale zaujmú nové okuliare aj neskutočne nízkou cenovkou, keď by na trh mali prísť v novembri za cenu iba 29,99 USD. To je naozaj neskutočne nízka cenovka a vďaka kompatibilite s množstvom zariadení má novinka potenciál stať sa populárnou medzi mnohými užívateľmi.

archos-vr-cover

Zariadenie bude fungovať tak, že doň vložíte smartfón. Výrobca uvádza, že smartfón môže mať maximálnu uhlopriečku displeja 6″, pričom pre ten pravý zážitok by ste mali použiť zariadenie aspoň s 5-palcovým Full HD displejom a štvorjadrovým procesorom. Samozrejme, pre správne fungovanie je nutné, aby použité zariadenie obsahovalo senzory pohybu akcelerometer a gyroskop. Tie sú však súčasťou väčšiny nových zariadení, a tak by s touto požiadavkou nemal byť problém. Podobnú technológiu využíva aj Samsung so svojimi okuliarmi Samsung Gear VR, no Archos zaujme naozaj extrémne nízkou cenovkou. Uvidíme, aká bude reálna dostupnosť nového zariadenia a či ho bude možné zohnať aj na Slovensku.

Zdroj: Archos via Android Central

17.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+