MojAndroid

Tak, ako to naznačovali informácie z minulosti, Samsung dnes predstavil na veľtrhu IFA 2014 v Berlíne headset virtuálnej reality nazvaný Gear VR, ktorý vznikol v spolupráci so známou firmou Oculus. Tá sa stará o softvérové vybavenie, zatiaľ čo Samsung dodáva všetok hardvér. Okuliare sú hlavne zaujímavé svojim konceptom, ktorý spočíva vo využívaní displeja už predstaveného tabletofónu Galaxy Note 4. Narozdiel od ostatných výrobcov, ako je Sony alebo Google, Samsung dodá produkt ešte v tomto roku.

Poďme sa vrhnúť hneď na hardvérovú stránku spomenutej novinky. Gear VR sú vybavené presným akcelerometrom a gyrometrom, čím je zabezpečené sledovanie pohybov hlavy nositeľa, aspoň čo sa týka smeru pohľadu. Okuliare totižto nedokážu snímať váš pohyb, teda ak sa napríklad pohnete dopredu alebo dozadu v reálnom svete. Ako sme už načrtli v úvode, Gear VR nemajú vlastný displej a namiesto toho využívajú 5,7 palcový Quad HD (2560 x 1440 px) Super AMOLED panel z nového Note 4. Počas predstavenia bola spomenuté, že displej vnímate pri nasadenom headsete tak, ako by ste sledovali 175-palcovú televíziu zo vzdialenosti dvoch metrov. Note 4 sa pritom vkladá do prednej časti príslušenstva, kde zapadne do micro USB konektora.

Gear VR

Zariadenie má ďalej na pravej strane dotykovú plochu, tlačidlo späť a ovládanie hlasitosti. Zadný fotoaparát Note 4 tiež zohráva svoju rolu a umožňuje vám vidieť čo sa deje v reálnom svete, zatiaľ čo Gear VR máte nasadené na hlave. Konštrukčne sa podľa informácii nejedná o rozmerné zariadenie (198 x 116 x 90mm) vzhľadom na svoju povahu.

Okuliare Gear VR budú dostupné niekedy na jeseň tohto roka, pričom bližšie informácie zatiaľ neboli sprístupnené. Samsung ponúkne pri kúpe microSD kartu plnú 360° multimediálneho obsahu špeciálne upraveného pre zariadenie, niekoľko hier alebo 3D trailerov filmov.

Článok priebežne dopĺňame o nové informácie. 

Zdroj: The Verge, Engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+