MojAndroid

Apple sa všetkými silami snaží o zastavenie predaja Galaxy zariadení nielen v Európe, ale aj v ostatných častiach sveta. Najnovšie boli zaznamenané žaloby v Austrálii a Japonsku, v ktorých sa Apple snaží o podobný úspech ako dosiahol v Nemecku, kde zákaz predaja tabletu Samsung Galaxy Tab 10.1 platí dodnes – predaj v ostatných častiach Európy bol našťastie obnovený.

Apple okrem úplného zastavenia predaja však požaduje aj náhradu škody, ktorú údajne spôsobil Samsung predajom Galaxy produktov.  Austrálska sudkyňa Annabelle Bennett si v neprospech Apple vyžiadala čísla predajnosti iPadu v USA a Veľkej Británii pri uvedení Galaxy Tab 10.1 na trh, ktoré by mohli tieto obvinenia potvrdiť. Môžeme však predpokladať, že tu Apple neuspeje, pretože predajnosť iPadu v treťom kvartáli je o 183% vyššia, ako v rovnakom čase minulý rok. Otázne je, prečo by nemohol Galaxy Tab 10.1 v mene zdravej konkurencie ovplyvniť predajnosť iPadu?

Ľudia, ktorí chcú Android produkty si vždy kúpia Android produkty”. Hovorí Poradca Neil Murray.

Okrem Austrálie si to Apple “patentový trol” zamieril aj rovno do Japonska, kde vyplnil súdnu žalobu proti Samsungu a jeho Galaxy produktom Galaxy S, SII a Galaxy Tab 7 a požaduje náhradu škody vo výške 1,3 milióna dolárov.

Zdroj: routers.com, techcrunch.com

8.9.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+