MojAndroid

Apple žaluje Qualcomm o 1 miliardu dolárov, ktoré má vyplatiť z toho dôvodu, že si dlhé roky neférovo spoplatňoval patenty. Žaloba prichádza v čase, keď Qualcomm čelí obvineniam z monopólnych praktík na poli čipov, umožňujúcich pripojenie do mobilnej siete. Podľa CNBC, Apple tvrdí, že spoločnosť si za licenčné poplatky pýta od nich aj 5-krát väčšie sumy ako platí za všetky ostatné patenty spolu.

Apple isté súdne kroky inicioval voči Qualcommu už minulý rok, kedy ho na základe vyšetrovania pokutovali za umelé navyšovanie cien, a to sumou vo výške až 854 miliónov dolárov. Qualcomm ako odplatu za tento proces teraz zadržal Applu platby vo výške 1 miliardy dolárov, čo je aj presne suma, o ktorú cupertínska spoločnosť žaluje výrobcu čipov.

“Sme veľmi sklamaní z toho, ako Qualcomm s nami vedie obchodovania. Žiaľ po rokoch neúspešných dohôd o tom, čo sa dá považovať za férovú cenu za duševné vlastníctvo spoločnosti nám neostáva nič iné, ako sa obrátiť na súd,” píše Apple pre CNBC.

Qualcomm sa na vec díva z inej stránky a tvrdí, že Apple nedoceňuje hodnotu technológií, ktoré vyvinuli. Zároveň si myslí, že súd len preukáže jeho nevinu a ukáže prstom na Apple a jeho nekalé praktiky.

Zdroj: engadget

21.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+