MojAndroid

USA je v kategórii trhového podielu výrobcov smartfónov veľmi špecifická krajina. Apple tu má oveľa väčšie zastúpenie ako vo väčšine ostatných častí sveta a potvrdilo sa to aj v posledných meraniach. Tu sa ukázalo, že v prvom štvrťroku tohto roku sa v USA aktivovalo viac iPhonov ako smartfónov od spoločnosti Samsung, aj keď rozdiel to bol iba minimálny.

V Q1 tohto roku patrilo iPhonom až 40 % všetkých aktivácií smartfónov v USA. Na druhom mieste bol práve Samsung s podielom 37 %. Je to veľmi zaujímavé, no to sú presne také isté čísla, ako v rovnakom období v minulom roku. Ani jeden z výrobcov si tak relatívne nepolepšil, ale ani nepohoršil. S obrovskou stratou je na treťom mieste spoločnosť LG a na štvrtom mieste je možno aj trochu prekvapujúco spoločnosť HTC, ktorá predbehla značku Moto.

Apple Samsung USA Q1 2016

Celkový podiel operačných systémov bol o dosť vyrovnanejší ako vlani v rovnakom období. Na prvom mieste bol Android s podielom 57 %, pričom systému iOS patrilo 40 % trhu. To je ale výrazný rozdiel oproti minulému roku, kedy mal iOS podiel iba 28 % a Android mal až 69% zastúpenie. Na treťom mieste je tak znovu Windows, aj keď je zaujímavé, že v prvom štvrťroku tohto roku si Američania aktivovali viac “hlúpych” zariadení, ako tých s operačným systémom od spoločnosti Microsoft.

Zdroj: CIRP via pocketnow

22.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+