MojAndroid

Dlhé roky kolujú správy o tom, že spoločnosť Apple sa dlhodobo venuje vývoju elektrického vozidla. Bohužiaľ, overený zdroj potvrdil, že projekt Apple Car je oficiálne zrušený. O zrušení projektu informovala zamestnancov samotná spoločnosť Apple. Mnoho zamestnancov bude presunutých do divízie AI, ako prezradil portál Androidauthority.

Zamestnanci mali byť internou komunikáciou informovaní o zrušení projektu od Jeffa Williama, ktorý zastáva pozíciu COO v spoločnosti a od Kevina Lyncha, ktorý mal na starosti celý projekt Apple Car. Obidvaja výkonný pracovníci oznámili, že mnoho ľudí, ktorí pracovali na projekte, bude preložených do divízie umelej inteligencie. Napriek tomu sa očakáva aj zrušenie niektorých pracovných miest a s tým aj možné prepúšťanie. Podľa zdrojov najvyšší výkonní pracovníci spoločnosti Apple dostali rozhodnutie o zastavení daného projektu v posledných týždňoch.

Definitívna stopka pre projekt

Tento krok znamená koniec dlhého snaženia spoločnosti Apple v oblasti elektrických áut. Pôvodne sa predpokladalo, že spoločnosť plánuje uviesť vozidlo na trh v roku 2028. Cena vozidla sa odhadovala na okolo 100 000 amerických dolárov. Navyše, plánovala znížiť schopnosti autonómneho riadenia z úrovne 4 na úroveň 2+. Projekt Apple Car, ktorý začal podľa odhadov už v roku 2014, pritiahol mnoho skúsených zamestnancov z automobiliek ako Mercedes a Tesla. Napriek tomu, že spoločnosť podnikla mnoho krokov na vývoj, počas celej dĺžky projektu sa vyskytovali rôzne problémy a zmeny vo vedení, ktoré napokon doviedli projekt k jeho koncu.

Náš tip
Ako fotí nový Honor Magic 6 Pro? Takto si vlajková loď poradila s podmienkami v Barcelone

28.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+