MojAndroid

Je to smutné, ale v dnešnej dobe najviac zarábajú spoločnosti pracujúce s ropou. Rebríček štvrťrokov, v ktorých jednotlivé firmy zarobili najviac vo svojej histórii, viedol doteraz ruský gigant Gazprom, ktorý v 1. kvartáli roku 2011 zarobil astronomických 16,24 miliardy dolárov. Posledné tri mesiace ale ukázali, že do rebríčka najlepšie zarábajúcich spoločností patrí aj firma vyrábajúca elektroniku - Apple. Ten totižto v 1. kvartáli tohto roka vykazuje profit vo výške 18,04 miliardy dolárov, čím sa stal najlepšie zarábajúcou firmou v histórii ľudstva. Každú hodinu tak Apple zarobí takmer 8,3 milióna dolárov. A čo stojí z úspechom tejto spoločnosti?

tim-cook

Sú to najmä najnovšie modely smartfónov iPhone 6 a iPhone 6 Plus, ktoré od svojho predstavenia zaznamenávajú obrovské množstvo predajov. Zatiaľ čo priemerná cena jedného iPhonu predstavuje 687 dolárov, jeho celkové náklady na výrobu a predaj predstavujú “iba” 220 dolárov. Apple tak má na každom predanom iPhone 200% zisk. Niet sa preto čomu čudovať, keď povieme, že Apple momentálne disponuje peňažnou hotovosťou vo výške 178 miliárd dolárov. Len si predstavte, čo s takými finančnými zásobami Apple môže dokázať. Aj keď ide o spoločnosť vyrábajúcu “konkurenčné zariadenia”, objektívne musíme uznať ich kvality a schopnosti pri predaji produktov.

Zdroj: PhoneArena

28.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

18 odpovedí na “Apple je najlepšie zarábajúcou firmou v histórii ľudstva [Q1/2015]”

  1. Predtým ako z tých výsledkov padnete na zadok, pozrite si podrobnejšie finančné výsledky – Apple ťahal hore hlavne veľký nárast predaja v Číne, zvyšok sveta prakticky stagnuje či klesá…

    Ale faktom je, že ak niečo Apple naozaj vie, tak je to marketing :)

  2. „Apple tak má na každom predanom iPhone 200% zisk.“ … to akože vývoj nič nestojí, hej? softvér tiež nič … vlastne aj vaša práca je potom bezcenná, kedže neprodukujete žiadny „hmotný“ produkt? O.o t.a.i.

  3. Nie som si teraz 100 % istý tým čo tu deklarujem, tak ma opravte ak sa mýlim. Ako môžeme mať vyčíslený zisk za prvý kvartál kalendárneho roka 2015, keď je Január…? :)

Pridaj komentár

+