MojAndroid

Spoločnosť Apple chystá pre svojich fanúšikov zaujímavú novinku, ktorá sa v budúcnosti môže objaviť na iPhonoch a iPadoch. Apple podľa najnovšieho patentového podania na Patentovom a známkovom úrade Spojených štátov amerických (USPTO) experimentuje s novým Home tlačidlom. To má vďaka špeciálnej konštrukcii pridať k bežnej funkcionalite ovládanie podobné joysticku. Patentová prihláška bola podaná už v 3. štvrťroku 2013, takže Apple mal dosť času na jeho vývoji.

Apple joystick

Nové tlačidlo má podľa snímkov z patentu mierne vytŕčať z jeho štandardnej polohy a umožní hráčom ovládať najnovšie tituly. Popis k patentu je pomerne nepresný, ale naznačuje, že tlačidlo domov bude v hernom režime poskytovať takmer rovnakú funkcionalitu, ako bežný gamepad. Najväčšia výhoda, okrem jednoduchšieho ovládania hier, spočíva v tom, že používateľ už nebude skrývať časť obrazovky, ako je tomu pri dotykovom ovládaní a bude sa môcť plne sústrediť na hru. Tlačidlo by sa malo vysunúť pri silnejšom stlačení, pričom tá istá sila ho opäť vráti do pôvodnej polohy.

V tomto momente je však otázne, či sa Apple naozaj pokúsi vydať produkt s takýmto druhom ovládania. Všetky mechanizmy s pohyblivými časťami majú totižto vysokú pravdepodobnosť, že sa v priebehu času poškodia.

Myslíte, že je tento nápad realizovateľný a uvítali by ste ho na svojom zariadení?

Zdroj: patentlyapple

16.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+