MojAndroid

Farmaceutický gigant Novartis vytvoril mobilnú aplikáciu ViaOpta Daily dostupnú pre Android a iOS zariadenia, ktorá pomáha nevidiacim alebo zrakovo postihnutým ľuďom pri každodenných činnostiach. Aplikácia ponúka celkom 6 nástrojov, pomocou ktorých prekladá vizuálne podnety na zvuk a tým umožňuje takýmto ľudom lepšie reagovať na okolie.

ViaOpta Daily je vybavená počasím, ktoré používateľovi prečíta predpoveď na niekoľko dní dopredu a pomocou fotoaparátu dokáže povedať farbu oblečenia resp. objektu. Zaujímavou funkciou je rozpoznávanie bankoviek (taktiež pomocou fotoaparátu), ktorá pomôže pri nakupovaní. V redakcii sme funkciu vyskúšali na 10€ či 20€ bankovkách a aplikácia bola schopná prečítať sumu aj v zhoršených svetelných podmienkach. K ďalším funkciám sa pripísal jednoduchý časovač, zoznam kontaktov alebo zväčšovacie sklo.

Aplikácia ViaOpta Daily nie je jediným titulov pre mobilné zariadenia s podobnými funkciami, no narozdiel od ostatných je zadarmo a ponúka jednoduché používateľské prostredie. Veľkým obmedzením v našej krajine je jazyk. Ak používateľ nevie po anglicky, nemecky, španielsky, francúzsky, arabsky, japonsky alebo čínsky, zrejme nenájde pre appku využitie.

Verzia: 1.3.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.3.5
Aktuálna cena: Zdarma
3.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+