MojAndroid

Fio banka vstúpila na náš trh iba prednedávnom. Ako to býva zvykom, aj táto banka sľubuje zaujímavé benefity, ktorými sa snaží zlákať nových klientov a dostať sa do povedomia verejnosti. V modernej dobe pritom nie je lepší spôsob, ako zaujať potencionálnych zákazníkov, ako predstavenie užitočnej a dobre spracovanej mobilnej aplikácie. Mobilné bankovníctvo je aj u nás stále populárnejšie. Niet sa čomu diviť, veď ovládanie transakcií a prehľadov svojich účtov z pohodlia svojho smartfónu alebo tabletu je naozaj pohodlné. Presne takto rozmýšľa aj Fio banka, ktorá predstavila hneď dve mobilné aplikácie.

Tou prvou je klasická aplikácia Smartbanking. Ako iste môžete tušiť, aplikácia ponúka prístup ku všetkým vašim účtom, pričom dostupná je naozaj pre všetkých, a to úplne zadarmo. K dispozícii bude aj pre zákazníkov s tzv. účtom bez poplatku. Okrem toho, že vďaka aplikácii budete môcť kontrolovať stav účtov a zrealizované platby, aplikácia ponúka aj možnosti realizovať nové tuzemské a zahraničné platby.

fio-1 fio-2 fio-3

Priamo z prostredia aplikácie budete môcť kontrolovať stav svojich účtov a kariet. K dispozícii máte aj svoje vytvorené šablóny, ako aj možnosť priamo z aplikácie si vytvoriť nové. Tieto funkcie sú k dispozícii až po prihlásení, no ďalšie funkcie sú k dispozícii naozaj pre všetkých. Aplikácia ponúka jednoduchú, no výkonnú kurzovú kalkulačku. Ďalšími užitočnými nástrojmi, ktoré sú k dispozícii pre všetkých, sú kalkulačka poplatkov a vyhľadávanie najbližšej pobočky či bankomatu. Ak máte účet vo Fio banke, alebo nad tým rozmýšľate, určite myslite na to, že k dispozícii budete mať plnohodnotné mobilné bankovníctvo. Aplikácia je pritom dostupná pre systémy Android, iOS, ale aj Windows Phone.

Verzia: 1.9.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.9.3
Aktuálna cena: Zdarma

Druhou dostupnou aplikáciou je titul Fio Smartbroker. Ako z názvu vyplýva, ide o aplikáciu určenú pre všetkých, ktorí sa pohybujú v investíciách a chceli by mať svoje portfólio vždy pod dohľadom. Aj funkcie tejto aplikácie sú rozdelené na dve časti. Základné funkcie, ako napr. kurzy cenných papierov, spravodajstvo Fio banky či kurzový lístok sú k dispozícii aj bez prihlásenia pre všetkých. Všetci užívatelia tiež majú možnosť overiť si, že Fio banka patrí medzi tie banky, ktoré si účtujú za pohyby s investíciami naozaj veľmi nízke poplatky. Po prihlásení do aplikácie potom môžete spravovať svoje portfólio, zadávať inteligentné pokyny a uzatvárať obchody.

 fio-smartbroker-1 fio-smartbroker-2 fio-smartbroker-3

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

29.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+