MojAndroid

Lumosity nie je na internete žiadnou novinkou, služba existuje od roku 2007, pričom aktuálne má cez 50 miliónov používateľov. Veľa z nich však pristupuje k stránke pomocou mobilnej aplikácie, ktorá bola doposiaľ dostupná iba na iOS. Práve teraz je však dostupná aj pre Android, pričom grafické prostredie je optimalizované pre telefóny aj tablety.

Funkcionalita aplikácie ale zostáva rovnaká a tou je trénovanie rôznych oblastí myslenia a inteligencie prostredníctvom cvičení a hier. Pri tých strávite denne iba približne 15 minút, no aj za tak krátky čas si dokážete poriadne precvičiť viaceré časti mozgu. Za vývojom týchto cvičení stoja rôzni odborníci a neurológovia, pričom pri tvorbe aplikácie vychádzali z množstva odborných prieskumov. Aplikácia dokáže trénovať aj vašu pamäť a pozornosť, pričom máte možnosť sledovať svoj pokrok v prehľadných grafoch.

http://www.youtube.com/watch?v=G4wFFRH9lvM

Priamo v aplikácii máte možnosť vybrať si tie oblasti myslenia, v ktorých by ste sa chceli zdokonaliť, a tak nemusíte absolvovať cvičenia, ktoré si myslíte, že nepotrebujete, alebo ktoré vás skrátka nebavia. Aplikácia potom pre vás každý deň vytvorí súbor cvičení, ktorých absolvovanie vám každý deň zaberie minimum času. Množstvo spokojných užívateľov hovorí samo za seba a ak by ste mali záujem, aplikáciu si môžete stiahnuť úplne zadarmo aj prostredníctvom nášho widgetu nižšie. Ak by ste ale chceli využívať všetky služby, ktoré Lumosity ponúka, budete si musieť zaplatiť predplatné. To stojí na mesiac 11,95$ (cca 8,80€), no cena ročného predplatného je 59,95$ (cca 44,18€), čo je v prepočte na mesiac výrazne nižšia suma (cca 3,68€).

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

lumosity4 lumosity1 lumosity3

30.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+