MojAndroid

Otázka bezpečnosti nášho multimediálneho obsahu je v čase inteligentných mobilných zariadení oveľa dôležitejšia, ako kedysi. So smartfónom dnes môžeme vykonávať naozaj takmer všetko, čo s počítačom, minimálne čo sa týka práce so súbormi. Tie môžu mať veľmi často citlivý charakter a určite by sme ich nechceli zdieľať s inými ľuďmi. To je ale niekedy nemožné, keďže smartfón veľmi často požičiavame priateľom, známym či kolegom. Vaše obavy môže jednoducho a veľmi elegantnou cestou vyriešiť aplikácia LOCX: App Lock.

Aplikácia ponúka funkcie podobné ostatným riešeniam v obchode Play. Oproti nim sa ale LOCX líši najmä veľmi elegantným a moderným Material dizajnom, ktorým dokonale zapadne do vášho nového zariadenia so systémom Android 5.0 Lollipop. Dôležité je ale to, čo sa skrýva pod povrchom a v tomto prípade je LOCX plnohodnotným nástrojom na blokovanie aplikácií, pričom oproti svojim konkurentom ponúka aj niektoré funkcie navyše.

locx-1 locx-2 locx-3

K dispozícii máte klasické blokovanie prístupu k vybraným aplikáciám pomocou vzoru alebo hesla. Aj tu máte na výber niekoľko spôsobov prispôsobenia, medzi ktoré patria napríklad grafické témy. Tie dokážu úplne premeniť obrazovku so vzorom, ktorá sa zobrazí pri spustení blokovanej aplikácií a oživí tak vašu každodennú rutinu súšťania týchto titulov. Veľmi užitočná funkcia Photo Vault zasa ukryje a zašifruje fotografie, ktoré si neželáte zdieľať s ostatnými. Smartfóny sú dnes bežným prostriedkom na zhotovovanie fotografií súkromného charakteru, a tak túto funkciu určite mnohí užívatelia privítajú.

locx-4 locx-5 locx-6

Medzi ďalšie zaujímavé prvky aplikácie patrí napríklad funkcia Chameleón. Tá zamaskuje vašu uzamykaciu obrazovku tak, že sa zobrazí informácia o páde aplikácie, prípadne máte na výber aj informáciu s vyžiadaním odtlačku prsta. Samozrejme, tieto obrazovky sú falošné, no iba budete vedieť, ako ich odstrániť a zadať skutočné heslo. Aplikácia patrí tiež medzi tie inteligentnejšie, vďaka čomu sa blokovanie nespustí hneď potom, ako telefón prestanete používať, ale až o malú chvíľu na to. Vďaka tomu budete ušetrení od ustavičného blokovania v prípadoch, keď v malých frekvenciách manipulujete so zariadením iba vy.

V skratke povedané, aplikácia LOCX: App Lock ponúka všetky základné, ale aj pokročilé funkcie na blokovanie prístupu k aplikáciám a k citlivému obsahu vo vašich zariadeniach. Nemôžeme povedať, že by bola vo svojej kategórii revolučná, no veľmi pekné prostredie v štýle Material dizajnu je určite veľkým lákadlom. Ovládanie aplikácie je veľmi jednoduché a intuitívne a ak by vás nepresvedčili ani tieto argumenty, tak vás možno zaujme fakt, že aplikácia je v obchode Play úplne zadarmo a nenájdete tu ani žiadne in-app nákupy.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: androidtapp

21.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+