MojAndroid

Väčšina ľudí si dnes nemôže dovoliť míňať bezhlavo peniaze. Jedným z najväčších žrútov financií v domácnostiach je pritom určite auto, ktoré, čo sa spotreby peňazí týka, možno označiť za ďalšieho člena rodiny. Aj preto je najväčší potenciál šetrenia peňazí práve v aute, čo si uvedomili aj vývojári Android aplikácií. Titul GreenRiders okrem šetrenia peňazí umožňuje šetriť aj životné prostredie tým, že sprostredkuje viacerým ľuďom možnosť zviesť sa jedným autom, čím ušetria nielen peniaze, ale aj CO2, ktoré autá produkujú.

green-riders-1 green-riders-2

green-riders-3 green-riders-4

Aplikácia funguje na jednoduchom princípe, ktorý po zaregistrovaní umožňuje používateľom vyhľadať alebo ponúknuť jazdu z jedného miesta na druhé. Pokiaľ teda cestujete dlhšiu vzdialenosť autom, prípadne by ste chceli cestovať, ale nemáte auto, stačí otvoriť aplikáciu, zadať miesto začiatku jazdy (s rádiusom do niekoľkých kilometrov) a koncový bod a potom už len vybrať, s kým chcete cestovať. Samozrejmosťou je upresnenie dátumu jazdy. Aplikácia GreenRiders ponúka pekne spracované prostredie, ktoré je na používanie veľmi intuitívne, no má jednu obrovskú nevýhodu – malú popularitu na Slovensku.

Aplikácia GreenRiders momentálne ponúka len veľmi málo používateľov zo Slovenska a tak je na denné používanie takmer nevyužiteľná. Môžete ju však odporučiť svojim známym, prípadne väčšej skupine ľudí, s ktorými cestujete ako riešenie chaotického dohadzovania vodičov a cestujúcich, čím posilníte jej používateľskú základňu. Aplikácia je dostupná na stiahnutie bezplatne, určite ju vyskúšajte a dajte nám vedieť, či sa vám páči.

Verzia: 1.0.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.4
Aktuálna cena: Zdarma

28.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+