MojAndroid

Google konečne zjednotil všetky svoje nástroje určené na prihlasovanie a správu hesiel pod jednotným názvom Google Identity Platfrom. Súčasťou tohto nástroja je ale aj veľmi zaujímavá novinka, ktorou je integrovaný správca hesiel pre Android. Ten funguje podobne, ako funkcia v prehliadači Google Chrome, kde je automatické ukladanie hesiel a následné vypĺňanie na viacerých zariadeniach úplnou samozrejmosťou. Rovnaká funkcia teraz konečne prichádza aj do mobilných aplikácii.

Novinka bude automaticky dostupná pre každého, kto má Google konto a pri prvom prihlasovaní sa do mobilnej aplikácia sa vás nástroj opýta, či si chcete heslo uložiť. Ak túto možnosť potvrdíte, heslo bude automaticky vyplnené pri najbližšom prihlasovaní sa na mobilnom zariadení, kde budete prihlásený pod tým istým Google kontom. V praxi by tak malo ísť o veľmi užitočnú pomôcku, ktorá by mala výrazne skrátiť čas nastavenia nového zariadenia. Doteraz bolo možné nechať si aplikácie zálohovať na cloud a pri prvom spustení nového Androidu ste si ich mohli nechať automaticky stiahnuť, no do každej aplikácie ste sa museli znovu prihlasovať. Nový správca hesiel by tak mohol pomôcť v tomto smere, ale zároveň pomôže jednoducho aj vtedy, keď si svoje heslo nepamätáte.

google-password-autosave

Aby celá funkcia správne fungovala, musia novinku implementovať aj samotní vývojári aplikácií. Novinka zatiaľ funguje napríklad v aplikácii New York Times, no je zrejmé, že odteraz budú ďalšie aplikácie veľmi rýchlo pribúdať. Google tiež ubezpečuje svojich užívateľov, že sa o svoju bezpečnosť nemusia báť, keďže heslá sú zašifrované a pred zrakmi zamestnancov Google sú tak dokonale skryté.

Zdroj: TechCrunch

29.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+