MojAndroid

V poslednom čase je veľmi diskutovanou témou naše súkromie pri prehliadaní internetových stránok. Nie všetky internetové prehliadače sú také transparentné, ako by sa mohlo zdať a to isté platí aj o internetových stránkach. Ak k tomu pridáme množstvo reklám umiestnených na väčšine internetových stránok, zistíme, že surfovanie po internete v skutočnosti nie je veľmi pohodlné.

Atlas Browser je presne takouto aplikáciou, ktorú z frustrácie naprogramoval Tod Liebeck. Jej základom je jednoduché zobrazovanie stránok bez reklám a zvýšenie pohodlia pri surfovaní po internete. Môžete použiť niektoré nastavenia pre zakázanie reklám a rovnako môžete použiť jeden z troch módov prehliadania stránok v závislosti na rýchlosti vášho aktuálneho internetového pripojenia. Celá aplikácia je pritom postavená v novom dizajnovom jazyku Material dizajn, ktorý bol predstavený spolu s novým systémom Android L.

Atlas-Web-Browser-DualView

Aplikácia je v obchode Play zadarmo, no ponúka aj niektoré platené funkcie. Medzi ne patrí výborné zobrazenie dvoch internetových stránok vedľa seba súčasne, čo je vítania funkcia, ktorú žiada množstvo fanúšikov aj od všetkých ostatných internetových prehliadačov. Medzi prémiové funkcie patrí aj možnosť otvoriť viac ako štyri karty súčasne uložiť si nastavenia týkajúce sa súkromia a reklám pre individuálne stránky. Aplikácia je v súčasnosti v beta verzii a všetky tieto funkcie sú momentálne dostupné zadarmo.

Atlas-Web-Browser-Right-menu-Filter

Aplikácia vyžaduje Android 4.0 alebo novší a vývojár upozorňuje, že na najnovšom Androide L ešte nemusí bežať bez problémov. To isté ale platí aj pre ostatné verzie Androidu, keďže aplikácia je stále iba v testovacej verzii. Ak vás funkcie alebo dizajn nového prehliadača zaujali, stiahnuť si ho môžete aj pomocou nášho widgetu priamo z obchodu Play. APK súbor si zasa môžete stiahnuť z fóra XDA.

Verzia: 2.1.0.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.1.0.2
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: XDA via Android Authority

29.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+