MojAndroid

V roku 2018 spoločnosť Microsoft predstavila aplikáciu Váš telefón pre Windows 10. Jej cieľ bol pomôcť používateľom prepojiť smartfón s počítačom. Odvtedy sa do aplikácie pridalo veľa užitočných funkcií, vrátane podpory RCS, ovládania prehrávača hudby a najnovšie aj možnosť spúšťania aplikácií (dostupná zatiaľ iba pre Samsung).

Microsoft však s pridávaním funkcií nekončí, práve teraz testuje niekoľko ďalších nových funkcií a tiež nové dizajny niektorých prvkov, píše XDA-Developers. Používatelia zapojení do programu Windows Insiders už majú možnosť tieto funkcie otestovať.

Nová sekcia Odoslané z telefónu

Microsoft testuje novú sekciu s názvom Odoslané z telefónu, ktorá vám umožní vidieť na jednom mieste všetky fotky, odkazy a poznámky, ktoré ste si poslali z telefónu.

Keď chcete rýchlo odoslať fotky, odkazy alebo poznámky do počítača, musíte kliknúť na tlačidlo Odoslať a následne vybrať možnosť Asistent pre váš telefón. Po dokončení prenosu sa zdieľané súbory zobrazia v novej sekcii. Táto funkcia je už čiastočne aktivovaná, pretože zobrazuje novú sekciu, ale neumožňuje zdieľať súbory.

Váš telefón sekcia Odoslané z telefónu

Nová sekcia Kontakty

Microsoft taktiež pridáva možnosť vidieť zoznam všetkých kontaktov z vášho smartfónu. Po kliknutí na kontakt vám aplikácia ukáže telefónne číslo, emailovú adresu, adresu do práce a adresu domov. Na tejto funkcii sa začalo pracovať už vo februári a niekoľko mesiacov po tom, čo sa prvýkrát objavila sa konečne dostáva k niektorým používateľom od verzie 1.20091.79.0.

Zmeny dizajnu

Okrem funkcií, ktoré sú spomenuté vyššie, Microsoft pracuje na zmenách dizajnu pre sekcie Nastavenia a Moje zariadenia. Tieto zmeny by sa mali dostať k používateľom už v najbližších týždňoch. Nový dizajn môžete vidieť na obrázkoch nižšie.

Váš telefón nový dizajn

Náš tip
Samsung Cloud končí, Microsoft sa teší
19.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+