MojAndroid

Samsung už nejakú dobu postupne obmedzoval svoju cloudovú službu, ale presný dátum konca vieme až teraz. Synchronizácia súborov so službou Samsung Cloud skončí 21. júna 2021. Avšak možnosť synchronizácie fotiek a videí priamo z Galérie odíde o niečo skôr. SamMobile spomína, že v Holandsku tento koniec nastane už 5. októbra, avšak v tých dňoch by sa toto obmedzenie malo dotknúť aj nás.

Samsung Cloud končí, ako náhradu odporúča OneDrive

Používatelia majú čas do 1. apríla na to, aby preniesli svoje dáta do OneDrive. Nasledujúcich 10 týždňov im len umožní manuálne stiahnuť svoje dáta a po tomto termíne, Samsung nadobro vypne servery.

Tým, že končí podpora služby Samsung Cloud, končí sa aj jeho integrácia v službe Moje súbory. Miesto toho dostanú používatelia ako odporúčanú náhradu OneDrive, ale stále je tu možnosť využiť aj Google Disk.

Celý tento postup je súčasťou väčšej stratégie Samsungu, ktorá analyzuje náklady na prevádzku vlastných softvérových riešení. Niekedy je však pre Samsung výhodnejšie “zabiť” svoje softvérové riešenie a utvoriť partnerstvo s niekým iným. V tomto prípade je to Microsoft, s ktorým spolupracuje vo viacerých smeroch.

Samsungová politika zmenšovania a šetrenia je natoľko agresívna, že Samsung zvažuje zrušenie svojej konferencie SDC 2020. Samozrejme, nejde len o náklady, ale do hry vstupuje aj obava o zdravie návštevníkov a usporiadateľov.

Tak či tak, medzičasom sa uistite, že máte svoje fotky a súbory prenesené na OneDrive. Skontrolujete to tak, že prejdete do nastavení danej aplikácie a pozriete sa na to, či máte zaškrtnutú alebo povolenú synchronizáciu s OneDrive.

Microsoft OneDrive
Microsoft OneDrive
Price: Free
  • Microsoft OneDrive Screenshot
  • Microsoft OneDrive Screenshot
  • Microsoft OneDrive Screenshot
  • Microsoft OneDrive Screenshot
  • Microsoft OneDrive Screenshot
  • Microsoft OneDrive Screenshot
  • Microsoft OneDrive Screenshot

2.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+