MojAndroid
Redakcia 12.2.2018

Slovenská sporiteľňa prináša pre svojich klientov novú generáciu svojho internetového bankovníctva. George je úplne nová platforma, ktorá poskytuje vylepšený dizajn, ale hlavne nové inteligentné funkcie. Slovenská sporiteľňa pracovala najmä s intuitívnosťou, prehľadnosťou a jednoduchosťou. Jej názov je inšpirovaný prvým autopilotom, ktorého pred vyše 100 rokmi navrhol a aj použil letec Lawrence Sperry. No a to je poslaním aj Slovenskej sporiteľne – jednoducho a bezpečne vás navigovať digitálnym bankovníctvom. Túto skúsenosť má na Slovensku už viac ako 100-tisíc ľudí.

Používatelia si užijú nový internetbanking, ale aj mobilnú aplikáciu George Go. Aktuálne George-a využívajú vyše 2 milióny ľudí v Rakúsku, Česku a na Slovensku. Postupne ho spustia v ďalších krajinách strednej a východnej Európy, v ktorých banková skupina Erste pôsobí.

George – nový internetbanking

Najdôležitejšie ovládacie prvky internetbankingu vidíte hneď na úvodnej strane a jednotlivé úkony sú tu k dispozícii na jedno či dve kliknutia. George je navyše aj osobný. V internetbankingu si môžete dizajn prispôsobiť podľa vlastných predstáv. Dajú sa tu meniť farby niektorých prvkov, premiestňovať položky s produktmi podľa vlastnej potreby. K účtom vašich známych sa dá pridať fotografia pre jednoduchšie zadávanie transakcií v budúcnosti.

Farebné rozlíšenie a personalizácia majú však aj bezpečnostnú funkciu. V prípade, že vám príde podozrivý (napr. phishingový) odkaz na “váš” internetbanking, dokážete tak okamžite zistiť, že ide o podvodný email.

George je inšpirovaný aj funkciami a dizajnom Google, Amazonu či Facebooku. Vďaka intuitívnosti pri práci s takýmito platformami môžu používatelia rýchlejšie nabehnúť na prácu s internetbankingom. Jedinečným je v tomto zmysle vyhľadávanie. Systém za vás po vpísaní prvých písmen automaticky hľadá, respektíve dopĺňa slová a pomáha vám tak vo vyhľadávaní. Rovnakým používateľským zážitkom je aj hľadanie sumy. Ak neviete presnú sumu transakcie, ktorú hľadáte, no viete, že to bolo okolo 10 eur – stačí zadať 10. Systém vám vyhľadá všetky transakcie s odchýlkou 10 %.

Partner tohto videoblogu je Slovenská sporiteľňa

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

George Go – nová mobilná aplikácia

Pre používateľov smartfónov je tu vynovená banková aplikácia Slovenskej sporiteľne s názvom George Go. Na začiatok vás ohromí prehľadnosť celej aplikácie. Jej dizajn bol inšpirovaný sociálnymi sieťami a pozitívnym zážitkom s ich prácou.

Pomocou mobilného bankovníctva George Go môže klient jednoducho zadávať platby, pričom pri zadávaní si môže zvoliť príjemcu aj pomocou prehľadného Zoznamu príjemcov. V aplikácii si ďalej vie vybrať platbu a prezrieť si detail transakcie. Môže z pohodlia domova skontrolovať účty, ktoré má aktuálne v banke, poprezerať detaily transakcií, zadať nové platby, má tu prehľad o platobných kartách, či náhľad na produkty, ktoré vlastní.

Napriek digitálnym možnostiam vás však Slovenská sporiteľňa rada uvíta aj v pobočke. V tomto zmysle treba predstaviť jedinečnú funkciu celého digitálneho ekosystému bankovania Slovenskej sporiteľne. Banka zavádza nový termín “phygital”, ktorý kombinuje fyzickú prítomnosť klienta v pobočke s digitálnou skúsenosťou. Ak si napríklad začnete na svojom počítači vyberať nejaký bankový produkt, no počas procesu si to rozmyslíte a zájdete na pobočku, tu vám vyškolený pracovník pomôže pokračovať presne podľa vašich potrieb. Bude mať k dispozícii informácie o vás, vašich potrebách a produktoch a vy môžete pokračovať vo výbere a nastavení produktu presne tam, kde ste skončili u vás doma. Práve preto chce byť Slovenská sporiteľňa “phygitálna” a tvoriť spojenie medzi fyzickým a digitálnym svetom.

Verzia: 2.5.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.5.0
Aktuálna cena: Zdarma

Článok a video vznikli v spolupráci so Slovenskou sporiteľňou.

12.2.2018
 • iqlogic3@gmail.com

  Koľko vám za túto reklamu zaplatili?! SLSP vypustí do sveta podradnú beta verziu a za to ich idete chváliť?
  Prečo ste nespomenuli hodnotenie aplikácie a vlnu nevôle klientov?

  • Parki

   Pretože „rozkaz zněl jasně“ :-)
   Toto je klasický zaplatený reklamný článok, aj keď tak nie je označený (čo je na tomto webe žiaľ bežné). Nič viac a nič menej.

   • Kazdy reklamny clanok je patricne oznaceny a aj v tomto pripade to tak je vo videu, no pre este jasnesje oznacenie sme pridali informaciu aj do clanku.

    • iqlogic3@gmail.com

     Z takýchto zaujatých článkov a videí nemáme dokopy nič. Chápem, že vám z toho idú peniaze, ale bolo by fajn keby ste v budúcnosti spravili rozsiahle porovnanie bankových aplikácií.
     Je smutné, že SLSP sa pri novom systéme viac zamerala na marketing ako na samotný produkt.

    • zap

     onacenie zmente v kategorii clanku .. z android aplikacie na inzercia. nech to je vidno skor ako to clovek vobec otvori. kazdy kto georga vyskusal a clanok precital pred oznacenim sa musel za hlavu chytat co ste to za experti.

     • iqlogic3@gmail.com

      To bol zámer, aby ľudia na to klikali.

 • SeppWinkler

  Webový George je hotová katastrofa. neobsahuje ani 75% funkcií pôvodného IB, jeho dizajn je nedotiahnutý, pomalý, bežné sú chyby, ako neuloženie šablóny na prevod a pod. Nevaruje pred odhlásením pri nečinnosti, bez varovania vás odpojí, pričom rolovanie považuje za nečinnosť. Nezobrazuje ani zostatok pri transakcii, aj keď miesta e tam určite dosť. Neumožňuje export údajov. Je nestabilný. Z funkčného hľadiska je to návrat späť o 10 rokov. Ale áno, hlavne, že má „moderný“ Google dizajn s kopou nevyužitého priestoru.

 • myerye

  uplne zle.. aby mi po update zmenilo sumy v trvalych prikazoch?? zasnem.
  menim banku

 • zaruch

  Tento clanok by som ani neotvoril, keby sa volal inak. Len som neveril vlastnym ociam tomu nadpisu, tak som sa isiel pozriet co to tam pisete :-))))))))))) A k georgovi akoze internetbankinkgu? Je to uplna katastrofa. Potrva este vela kym z toho spravia plnohodnotny IB. SLSP je medzi bankami na chvoste a to vo vsetkom. Konci mi hypoteka a utekam prec.

 • Fyi de Will

  ja používam slsp, ale zatiaľ nešpekulujem a používam starú apku a klasický ib. nie je sa kde ponáhľať. ;-)

  • SeppWinkler

   To patríš medzi šťastlivcov, nové prostredie a apku spúšťajú v dávkach, raz sa pokúsiš otvoriť starú apku a dostaneš sa len k upozorneniu, že si máš nainštalovať Georgea. Rovnako so starým IB, ktorý bol podľa mňa dobrý.

   • Fyi de Will

    no mail od slsp mi prišiel už niekedy pred 4 mesiacmi, aby som vyskúšal georga, ale čítal som, že keď to vyskúšaš, tak si na starom ib skončil. a tak som si len pozrel demo bez prihlásenia a zatiaľ mám pokoj.

+