MojAndroid

Slovenská sporiteľňa prináša pre svojich klientov novú generáciu svojho internetového bankovníctva. George je úplne nová platforma, ktorá poskytuje vylepšený dizajn, ale hlavne nové inteligentné funkcie. Slovenská sporiteľňa pracovala najmä s intuitívnosťou, prehľadnosťou a jednoduchosťou. Jej názov je inšpirovaný prvým autopilotom, ktorého pred vyše 100 rokmi navrhol a aj použil letec Lawrence Sperry. No a to je poslaním aj Slovenskej sporiteľne – jednoducho a bezpečne vás navigovať digitálnym bankovníctvom. Túto skúsenosť má na Slovensku už viac ako 100-tisíc ľudí.

TIP: Ak potrebujete poradiť, prečítajte si návod: SLSP George prihlásenie krok za krokom.

Používatelia si užijú nový internetbanking, ale aj mobilnú aplikáciu George Go. Aktuálne George-a využívajú vyše 2 milióny ľudí v Rakúsku, Česku a na Slovensku. Postupne ho spustia v ďalších krajinách strednej a východnej Európy, v ktorých banková skupina Erste pôsobí.

George – nový internetbanking

Najdôležitejšie ovládacie prvky internetbankingu vidíte hneď na úvodnej strane a jednotlivé úkony sú tu k dispozícii na jedno či dve kliknutia. George je navyše aj osobný. V internetbankingu si môžete dizajn prispôsobiť podľa vlastných predstáv. Dajú sa tu meniť farby niektorých prvkov, premiestňovať položky s produktmi podľa vlastnej potreby. K účtom vašich známych sa dá pridať fotografia pre jednoduchšie zadávanie transakcií v budúcnosti.

Farebné rozlíšenie a personalizácia majú však aj bezpečnostnú funkciu. V prípade, že vám príde podozrivý (napr. phishingový) odkaz na “váš” internetbanking, dokážete tak okamžite zistiť, že ide o podvodný email.

George je inšpirovaný aj funkciami a dizajnom Google, Amazonu či Facebooku. Vďaka intuitívnosti pri práci s takýmito platformami môžu používatelia rýchlejšie nabehnúť na prácu s internetbankingom. Jedinečným je v tomto zmysle vyhľadávanie. Systém za vás po vpísaní prvých písmen automaticky hľadá, respektíve dopĺňa slová a pomáha vám tak vo vyhľadávaní. Rovnakým používateľským zážitkom je aj hľadanie sumy. Ak neviete presnú sumu transakcie, ktorú hľadáte, no viete, že to bolo okolo 10 eur – stačí zadať 10. Systém vám vyhľadá všetky transakcie s odchýlkou 10 %.

Partner tohto videoblogu je Slovenská sporiteľňa

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

George Go – nová mobilná aplikácia

Pre používateľov smartfónov je tu vynovená banková aplikácia Slovenskej sporiteľne s názvom George Go. Na začiatok vás ohromí prehľadnosť celej aplikácie. Jej dizajn bol inšpirovaný sociálnymi sieťami a pozitívnym zážitkom s ich prácou.

Pomocou mobilného bankovníctva George Go môže klient jednoducho zadávať platby, pričom pri zadávaní si môže zvoliť príjemcu aj pomocou prehľadného Zoznamu príjemcov. V aplikácii si ďalej vie vybrať platbu a prezrieť si detail transakcie. Môže z pohodlia domova skontrolovať účty, ktoré má aktuálne v banke, poprezerať detaily transakcií, zadať nové platby, má tu prehľad o platobných kartách, či náhľad na produkty, ktoré vlastní.

Napriek digitálnym možnostiam vás však Slovenská sporiteľňa rada uvíta aj v pobočke. V tomto zmysle treba predstaviť jedinečnú funkciu celého digitálneho ekosystému bankovania Slovenskej sporiteľne. Banka zavádza nový termín “phygital”, ktorý kombinuje fyzickú prítomnosť klienta v pobočke s digitálnou skúsenosťou. Ak si napríklad začnete na svojom počítači vyberať nejaký bankový produkt, no počas procesu si to rozmyslíte a zájdete na pobočku, tu vám vyškolený pracovník pomôže pokračovať presne podľa vašich potrieb. Bude mať k dispozícii informácie o vás, vašich potrebách a produktoch a vy môžete pokračovať vo výbere a nastavení produktu presne tam, kde ste skončili u vás doma. Práve preto chce byť Slovenská sporiteľňa “phygitálna” a tvoriť spojenie medzi fyzickým a digitálnym svetom.

Článok a video vznikli v spolupráci so Slovenskou sporiteľňou.

12.2.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • iqlogic3@gmail.com

  Koľko vám za túto reklamu zaplatili?! SLSP vypustí do sveta podradnú beta verziu a za to ich idete chváliť?
  Prečo ste nespomenuli hodnotenie aplikácie a vlnu nevôle klientov?

  • Parki

   Pretože “rozkaz zněl jasně” :-)
   Toto je klasický zaplatený reklamný článok, aj keď tak nie je označený (čo je na tomto webe žiaľ bežné). Nič viac a nič menej.

   • Kazdy reklamny clanok je patricne oznaceny a aj v tomto pripade to tak je vo videu, no pre este jasnesje oznacenie sme pridali informaciu aj do clanku.

    • iqlogic3@gmail.com

     Z takýchto zaujatých článkov a videí nemáme dokopy nič. Chápem, že vám z toho idú peniaze, ale bolo by fajn keby ste v budúcnosti spravili rozsiahle porovnanie bankových aplikácií.
     Je smutné, že SLSP sa pri novom systéme viac zamerala na marketing ako na samotný produkt.

    • zap

     onacenie zmente v kategorii clanku .. z android aplikacie na inzercia. nech to je vidno skor ako to clovek vobec otvori. kazdy kto georga vyskusal a clanok precital pred oznacenim sa musel za hlavu chytat co ste to za experti.

     • iqlogic3@gmail.com

      To bol zámer, aby ľudia na to klikali.

 • SeppWinkler

  Webový George je hotová katastrofa. neobsahuje ani 75% funkcií pôvodného IB, jeho dizajn je nedotiahnutý, pomalý, bežné sú chyby, ako neuloženie šablóny na prevod a pod. Nevaruje pred odhlásením pri nečinnosti, bez varovania vás odpojí, pričom rolovanie považuje za nečinnosť. Nezobrazuje ani zostatok pri transakcii, aj keď miesta e tam určite dosť. Neumožňuje export údajov. Je nestabilný. Z funkčného hľadiska je to návrat späť o 10 rokov. Ale áno, hlavne, že má “moderný” Google dizajn s kopou nevyužitého priestoru.

 • myerye

  uplne zle.. aby mi po update zmenilo sumy v trvalych prikazoch?? zasnem.
  menim banku

 • zaruch

  Tento clanok by som ani neotvoril, keby sa volal inak. Len som neveril vlastnym ociam tomu nadpisu, tak som sa isiel pozriet co to tam pisete :-))))))))))) A k georgovi akoze internetbankinkgu? Je to uplna katastrofa. Potrva este vela kym z toho spravia plnohodnotny IB. SLSP je medzi bankami na chvoste a to vo vsetkom. Konci mi hypoteka a utekam prec.

 • Fyi de Will

  ja používam slsp, ale zatiaľ nešpekulujem a používam starú apku a klasický ib. nie je sa kde ponáhľať. ;-)

  • SeppWinkler

   To patríš medzi šťastlivcov, nové prostredie a apku spúšťajú v dávkach, raz sa pokúsiš otvoriť starú apku a dostaneš sa len k upozorneniu, že si máš nainštalovať Georgea. Rovnako so starým IB, ktorý bol podľa mňa dobrý.

   • Fyi de Will

    no mail od slsp mi prišiel už niekedy pred 4 mesiacmi, aby som vyskúšal georga, ale čítal som, že keď to vyskúšaš, tak si na starom ib skončil. a tak som si len pozrel demo bez prihlásenia a zatiaľ mám pokoj.

+