MojAndroid

Slovenská sporiteľňa pred malou chvíľou predstavila novú generáciu svojho internetového bankovníctva. George je úplne nová platforma, ktorá klientom Slovenskej sporiteľne prinesie vylepšený dizajn ale hlavne inteligentné nové funkcie.

Intuitívny a prehľadný

Prvá vec, ktorá vás na novom internet bankingu od Slovenskej sporiteľne ohromí, je jeho jednoduchosť a prehľadnosť. Celé menu je veľmi intuitívne, vidíte tie najdôležitejšie ovládacie prvky a všetko máte na dosah jedného či nanajvýš dvoch kliknutí.

„Meníme sa pre klientov, pretože chceme byť pre nich užitoční. Slovenské bankovníctvo sa dlhodobo teší veľkej dôvere klientov, preto my digitalizáciu vnímame ako príležitosť pre našu banku. George, naša nová platforma, je veľkým krokom na tejto ceste, naviac umožňuje využiť príchod novej regulácie v oblasti PSD2 v prospech klientov. A to vďaka jeho ľahkému napájaniu na nové služby či fintechy,“ povedal Peter Krutil, generálny riaditeľ Slovenskej sporiteľne.

S novou digitálnou platformou George budú môcť v budúcnosti bankovať všetci klienti skupiny Erste, ktorej súčasťou je aj Slovenská sporiteľňa, teda takmer 16 miliónov klientov v 7 krajinách strednej a východnej Európy. Už dnes Georgea využívajú takmer 2 milióny ľudí hlavne v Rakúsku, tiež v Českej republike a na Slovensku.

„Slováci si zaslúžia mať pri bankovaní rovnaký pozitívny zážitok ako v Googli, na Facebooku či v Amazone. Preto intenzívne pracujeme na tom, aby sme boli pre klientov naozaj intuitívnou bankou, s ktorou je radosť bankovať. Zároveň vieme, že pre klientov je kľúčová bezpečnosť. Teším sa, že im dnes môžeme predstaviť Georgea, ktorý spĺňa všetky atribúty moderného, intuitívneho a bezpečného riešenia pre našich klientov,“ hovorí Zdeněk Románek, člen predstavenstva Slovenskej sporiteľne zodpovedný za retailové bankovníctvo.

Prečo práve George?

Slovenská sporiteľňa sa pri pomenovaní novej platformy pre inteligentné bankovníctvo nechala inšpirovať príbehom z letectva. Prvý autopilot, ktorého priniesol letec Lawrence Sperry, ho navrhol pred sto rokmi a tiež ho pomenoval George. Aj v Slovenskej sporiteľni je George niečo ako autopilot – jednoducho a bezpečne vás bude navigovať internetovým bankovníctvom.

Praktické vyhľadávanie a personalizácia

George prináša aj veľmi šikovnú novinku – vyhľadávanie v internetovom bankovníctve. Môžete vyhľadávať napríklad podľa sumy, adresáta platby alebo slova v poznámke. Skrátka, jednoducho môžete nájsť všetky staré transakcie rýchlo a jednoducho.

Okrem toho je George aj osobný. Celú aplikáciu si môžete prispôsobiť podľa vlastných predstáv. Môžete meniť farby niektorých prvkov, premiestňovať si položky s možnosťami podľa vlastnej potreby či dokonca môžete k účtom vašich známych a priateľov pridať fotografiu pre jednoduchšie zadávanie transakcií v budúcnosti. Ak si chcete Georga pozrieť naživo, môžete vyskúšať demo verziu.

Slovenská sporiteľňa chce byť “fygitálna banka”

George však nie je iba inteligentné bankovníctvo na počítači a v smartfóne, ale aj v kamennej predajni. Banky sú stále miestom, ktoré nemôžeme ignorovať ani v reálnom svete a často navštevujeme aj ich kamenné prevádzky. Hoci Slovenská sporiteľňa tento rok aktivuje internetové bankovníctvo už milióntemu klientovi, nezabúda ani na svoje klasické kamenné pobočky.

George preto bude k dispozícii zamestnancom pobočiek a bude rovnako inteligentný a dokonca aj pre vás personalizovaný. Ak si napríklad začnete na svojom počítači vyberať nejaký bankový produkt, no počas procesu si to rozmyslíte a zájdete na pobočku, tu vám vyškolený pracovník pomôže presne podľa vašich potrieb. Bude mať k dispozícii informácie o vás, vašich potrebách a produktoch a vy môžete pokračovať vo výbere a nastavení produktu presne tam, kde ste skončili u vás doma. Práve preto chce byť Slovenský sporiteľňa “fygitálna” a predstavovať spojenie medzi fyzickým a digitálnym svetom.

George vám pomôže naučiť sa všetko nové

George je skutočne obrovská zmena inteligentného bankovníctva, na ktorý boli zvyknutí zákazníci Slovenskej sporiteľne. To ale nie je žiaden problém – George vás prevedie všetkými novými funkciami, kým si na ne plnohodnotne nezvyknete. Ako aj v predchádzajúcej verzii, aj tu platí, že budete z prostredia jednej webovej aplikácie spravovať všetky vaše bankové produkty vrátane účtov, kariet, sporení či hypoték. Okrem toho, platforma George vyhovuje novej regulácii PSD2 už od uvedenia.

Novinky sa pritom dotknú obrovského množstva ľudí na Slovensku. Slovenská sporiteľňa má vyše 2,3 milióna zákazníkov, takže je zrejmé, že ide o obrovskú novinku pre veľkú časť Slovákov využívajúcich internet banking. Kým webová verzia aplikácie je dostupná už teraz, vylepšenú mobilnú aplikáciu Goerge GO nájdete v obchode Play začiatkom februára.

Zdroj: Tlačová správa

15.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+