MojAndroid

Spoločnosť Google v rámci svojej platformy poskytuje vývojárom viacero nástrojov na uľahčenie tvorby aplikácií. Jedným z nich sú aj emulátory, ktoré umožňujú vývojárovi vyskúšať funkčnosť aplikácií alebo ich dizajn virtuálne na počítači. Emulátory existujú pre všetky typy zariadení ako sú smartfóny, tablety alebo smart hodinky. Tie sú súčasťou programu Android Studio. Google teraz vypustil pre developerov najnovší API 28 emulátor postavený na Android 9.0 Pie pre Wear Os 2.1 s novým rozhraním.

API 28 emulátor prináša:

Nový notifikačný systém – Vývojári sa môžu po novom uistiť, či sú ich notifikácie správne označené, využiť farby a zistiť, či správne zapadajú do nového rozloženia notifikácii. Vlastné rozloženie notifikácií už nie je povolené.

Nový manažment aplikácií v pohotovostnom režime – Wear Os po novom rozdeľuje zdroje v pamäti podľa posledných a najčastejšie používaných aplikácií. Vývojárom sa odporúča, aby dodržiavali osvedčené postupy na zabezpečenie toho, aby sa ich aplikácia správala v novom režime správne.

Vyššia bezpečnosť – Kvôli zabezpečeniu zariadenia má API 28 nový režim, ktorý limituje prístup aplikáciam na pozadí k senzorom zariadenia. Vývojár bude musieť zabezpečiť svojej aplikácii beh v popredí, ak bude chcieť využívať senzory nepretržite.

Náš tip
Verzia H operačného systému Wear OS zlepší nielen výdrž batérie
27.11.2018
Zdroj: XDA-developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+