MojAndroid

Obľúbený benchmark AnTuTu v poslednej dobe zverejňuje zaujímavé rebríčky. Má k dispozícii veľké množstvo meraní výkonu zariadení z celého sveta, a tak ich s obľubou analyzuje a ponúka výsledky týchto výskumov. Teraz bol znovu zverejnený rebríček smartfónov s najlepším pomerom ceny a výkonu a podľa očakávania mu znovu dominujú čínske zariadenia.

antutu-cena-vykon-12-2016

Vzhľadom na to, že obrázok uvádza čínske názvy telefónov, nižšie ponúkame transkriptovaný zoznam zariadení:

  1. Zuk Z2
  2. Xiaomi Redmi Note 3
  3. Xiaomi Mi 4c
  4. Xiaomi Redmi Note 4
  5. LeEco Le 2
  6. LeEco Le Pro 3
  7. 360 N4
  8. LeEco Le Max 2
  9. Meizu Metal
  10. Xiaomi Mi 5S

Spoločnosti Xiaomi a LeEco tak výrazne dominujú v tomto zozname, ktorý je ale veľmi obmedzený čo do počtu kritérií. Do úvahy berie totiž iba výsledky v benchmarku a cenu na trhu. Vôbec nezohľadňuje ďalšie kvality zariadenia, ako napríklad dizajn, kvalitu displeju či kvalitu fotoaparátu. Ak vám ale v prvom rade záleží na výkone a nízkej cene, tento rebríček je presne pre vás.

Zdroj: AnTuTu via GizmoChina

10.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+