MojAndroid

Čínsky benchmark AnTuTu bol tento rok kvôli bezpečnostným rizikám odstránený z obchodu Google Play. Používatelia Android smartfónov je ale naďalej môžu inštalovať z jeho oficiálnych webových stránok a testovať výkon svojich zariadení.

Z ich výsledkov potom benchmark zostavuje každý mesiac rebríčky najvýkonnejších smartfónov. Za september bol podľa portálu GSMarena najvýkonnejším modelom herný smartfón iQQQ 5 Pro.

Snapdragon 865 porazil výkonnejší Snapdragon 865 Plus

Herný smartfón iQQQ 5 Pro, ktorý vyrába čínska spoločnosť vivo, nie je na Slovensku príliš známy, kedže sa tu oficiálne nepredáva. Používatelia, ktorí ale často testujú svoje smartfóny v rôznych benchmarkoch, si ho ale už určite v ich rebríčkoch všimli.

Vďaka čipsetu Snapdragon 865, 12 GB LPDDR5 RAM a rýchlej vnútornej pamäti typu UFS 3.1 s veľkosťou 256 GB sa mu teraz podarilo obsadiť 1. miesto septembrového rebríčku AnTuTu s  663 752 bodmi.

Hneď za ním za umiestnila základná verzia iQQQ5 bez prípony Pro s 662 165 bodmi. Zaujímavosťou je, že dvojou konfiguráciou čipsetu, operačnej a vnútornej pamäte je úplne rovnaká ako vyšší model. Na 3. mieste skončil najlepší fotomobil súčasnosti Xiaomi Mi 10 Ultra s 648 624 bodmi.

Antutu september

Na 4. mieste je opäť čínska spoločnosť vivo s modelom vivo X50 Pro+.  Aj ten využíva čipset Snapdragon 865, ktorý mu pomohol k 626 500 bodom. Zaujímavosť je, že až od 5. miesta sa začínajú objavovať smartfóny s novším čispetom Qualcomm Snapdragon 865 Plus, ktorý by mal byť logicky výkonnejší. K 5. miestu pomohol ďalšiemu hernému smartfónu Lenovo Legion Pro, ktorý dosiahol výsledok 625 721 bodov.

Na 6. mieste je ďalšie zariadenie pre mobilných hráčov Asus ROG Phone 3 s 622 234 bodmi. Na zvyšných štyroch miestach sú opäť smartfóny s čipsetom Qualcomm Snapdragon 865. Konkrétne vivo NEX 3S, OPPO Find X2 Pro, OPPO Find X2 a Xiaomi Mi 10 Pro.

V strednej triede uspel MediaTek

Antutu vytvoril aj rebríček desiatich najlepších smartfónov strednej triedy za mesiac september. Víťazom bol model Redmi 10X Pro 5G s čipsetom Dimesity 820 od čínskeho výrobcu čipov MediaTek. Využíva ho aj Redmi 10X 5G na 2. mieste.

Na 3. mieste je Honor 30, ktorý poháňa Kirin 985. Čipsety značky Kirin, ktorých výrobu nedávno ukončila spoločnosť Huawei kvôli kauze Huawei vs USA, poháňajú zariadenia aj na ďalších piatich miestach. Čipsety amerického výrobcu Qualcomm majú modely na posledných dvoch miestach.  Konkrétne Snapdragon 768G u smartfónu Redmi K30 5G Racing a Snapdragon 765G u OPPO Reno 4 5G.

AnTuTu stredná trieda september

Náš tip
Vláda podpísala návrh o spolupráci s USA na výstavbe 5G
15.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+