MojAndroid

Napriek veľkým problémov, ktoré Samsung mal s ich padlým hrdinom Galaxy Note 7, si kórejský výrobca stále dokázal udržať svoju TOP pozíciu medzi najpopulárnejšími smartfónmi. Podľa AnTuTu, ich 3 posledné vlajkové lode stále dominovali predajom v 3. kvartáli. Na druhú stranu, hneď niekoľko čínskych značiek si polepšilo, čo vytvára tlak na Samsung.

Podľa dát z AnTuTu bol Samsung Galaxy Note 5 so 6,89-percentným podielom najpredávanejším smartfónom za obdobie júl-september. Na chrbát mu ale so 6,13 percentami dýchala súčasná vlajková loď bez zaobleného displeja – Galaxy S7. Trojicu kráľov s 5,32 percentami uzatvára minuloročná vlajková loď Galaxy S6 edge. Prvým “neSamsung” mobilom bol v poradí štvrtý Xiaomi Redmi Note 3, ktorý dominuje predajným rebríčkom v Číne, Hong Kongu, Rusku, Indii, Vietname a Malajzii.

04083055-content

Táto štatistika potvrdzuje, že zákazníci obľúbujú prevažne tabletofóny, ktoré majú väčší displej. Keďže Samsung odvolal svoj posledný tromf z predaja, tak pravdepodobne bude minuloročný Galaxy Note 5 naďalej viesť rebríčkom predajnosti. V rámci Samsungu tento tabletofón nemá konkurenciu, inak by museli zákazníci presedlať na inú značku.

Na západe stále vedú zavedené značky

V TOP 10 rebríčku  najpopulárnejších smartfónov sa umiestnil len jeden čínsky smartfón, a to OnePlus. Naopak, američania majú v obľube čistý Android a Nexusy. Nexus 6P a Nexus 6 sa umiestnili na prvom mieste, resp. štvrtom mieste.

04100046-content

V našom bližšom Nemecku jednoznačne dominoval Samsung, kde sa minuloročná vlajková loď Galaxy S6, umiestnila na vrchole rebríčka so slušným podielom 10,19 percent. Pripomíname ešte, že dáta publikované AnTuTu boli sprostredkované vďaka používateľom ich benchmarku a analyzované ich vlastným laboratóriom. Od skutočných čísel sa tak môžu a aj budú odlišovať.

Zdroj: Android Community

9.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+