MojAndroid

Už po desiatykrát môžu všetci ľudia hlasovať cez internet za Cenu verejnosti v ankete Detský čin roka. Tá oceňuje príbehy detí, ktoré sa svojim výnimočným skutkom počas uplynulého roka dostali do povedomia svojich blízkych a kamarátov. a boli nominovaní do 22. ročníka ocenenia Detský čin roka.  Anketa prebieha v spolupráci s darcovským portálom ĽudiaĽuďom.sk.

V akých kategóriách sa hlasuje?

Za väčšinu kategórií v ankete Detský čin roka tradične hlasujú deti po diskusii s pedagógmi na školách. Takto môžu hlasovať až do 30. novembra v ôsmich kategóriách:

 1. Záchrana ľudského života
 2. Pomoc v rodine
 3. Pomoc rovesníkom
 4. Dobrý nápad
 5. Pomoc ľuďom
 6. Pomoc prírode
 7. Dobrý čin na nete
 8. Špeciálna kategória Cena Sašky Fischerovej – Malý veľký čin.

Hlasovanie na portáli ĽudiaĽuďom.sk je potom jedinou možnosťou, ako môže jednu z cien udeliť aj širšia verejnosť.

Príbehy tohtoročných nominovaných detských činov

Medzi tohtoročnými nominovanými činmi nájdeme napríklad príbeh Lesie, ktorá zosadla z bicykla a prihovorila sa neznámej rozrušenej žene, sediacej na koľajniciach, ktorej tak zachránila život.

V súvislosti s vojnou na Ukrajine si zaslúži uznanie malý hokejista Miško s ukrajinskými koreňmi, ktorý pomáhal so slovenčinou a začlenením do kolektívu novým spolužiakom z Ukrajiny. Podobne sa zachovala piatačka Chiara, ktorá sa vzdala svojej izbičky, aby pomohla ukrajinskej rodine v núdzi.

Štvrtáčka Adelka zase predala svoje hračky a získané peniaze venovala psiemu útulku. Dobrý nápad mal aj malý Damián, ktorý daroval svoj starý počítač deťom z detského domova a naučil ich, ako ho používať.

Ako hlasovať online za Detský čin roka 2022?

 1. Otvorte si web  detskycin.ludialudom.sk
 2. Kliknutím na tlačidlo „Oceň skutok“ môžete oceniť každý dobrý čin
 3. Za každý skutok je možné hlasovať jedenkrát
 4. Príbehy je možné zdieľať a tak ich podporiť aj na sociálnej sieti

Akú cenu dostane víťaz?

Cena, ktorú získa víťaz, momentálne nie je známe, pretože sa ju organizátori snažia vždy ušiť na mieru. V minulosti získali rómski chlapci z Vinodolu, ktorí revitalizovali židovský cintorín, ako cenu stretnutie s raperom Rytmusom. Rok predtým mladí chlapci Adam a Marek, chytili zlodeja, ktorý okradol osemdesiatročnú pani. Pretože to boli mladí futbalisti, tak bola ich cenou stretnutie s Marekom Hamšíkom.

Náš tip
Už žiadny Exynos. Samsung Galaxy S23 príde len so Snapdragonom, potvrdil Qualcomm
7.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+