MojAndroid

Google priniesol počas konferencie Google I/O 2014 niekoľko významných noviniek. Jednou z najväčších bolo predstavenie operačného systému pre inteligentné hodinky a príslušenstvo Android Wear. Google berie túto oblasť inteligentných zariadení veľmi vážne, o čom svedčí aj nová sekcia v obchode Play s aplikáciami kompatibilnými s novým systémom. Spolu s Android Wear však boli priamo počas prezentácie predstavené aj zariadenia, ktoré budú pracovať s novým OS. Svoje inteligentné hodinky predstavili LG, Samsung a Motorola, pričom niektoré z nich sú vo vybraných krajinách dostupné už teraz.

Najmenej prekvapivým bolo predstavenie LG G Watch. Hodinky od LG boli avizované už dlho dopredu a v podstate priniesli to, čo každý očakával. Štvorcový dizajn s 1,65-palcovým IPS displejom a rozlíšením 280 x 280 pixelov. Procesor Qualcomm Snapdragon 400 spolu so 4 GB vnútornej pamäte, z ktorých je 512 MB použitých ako pamäť RAM. Hodinky pripojíte ku svojmu smartfónu pomocou Bluetooth 4.0 a budú odolné voči vode a prachu. Batéria má kapacitu 400 mAh a celé zariadenie váži 63 gramov. Samozrejme v ňom nájdeme senzory ako gyroskop, akcelerometer a kompas. Ich cena sa pohybuje na úrovni 229$, čo je v prepočte cca 169€. Dostupné sú však oficiálne iba v obchode Play, pričom na Slovensku zatiaľ nie je možné kupovať zariadenia cez tento obchod.

lg-g-watch-black-gold

Tesne pred začiatkom Google I/O unikli informácie o tom, že hodinky s Android Wear predstaví aj Samsung. A tak sa aj stalo, Samsung prišiel s vlastným modelom Gear Live, ktorý sa od LG G Watch veľmi neodlišuje. Ponúkne 1,63-palcový Super Amoled displej s jemnejším rozlíšením 320 x 320 pixelov. Poháňať ho bude 1,2 GHz procesor, ktorý je doplnený o 512 MB pamäte RAM a 4 GB vnútornej pamäte. Zariadenie má batériu s kapacitou 300 mAh, ale Amoled displej bude zrejme o čosi úspornejší, ako IPS panel. Gear Live sú s hmotnosťou 59 gramov o čosi ľahšie a okrem štandardnej výbavy senzorov obsahujú aj merač srdcového tepu. Model od Samsungu sa predáva za 199 $, čo je asi 146 €, no podľa doterajších informácií sa u nás tieto hodinky predávať zatiaľ nebudú.

samsung-gear-live

A potom sú tu ešte hodinky, o ktorých všetci hovoria, Motorola Moto 360. Ide doposiaľ o jediné hodinky s Android Wear, ktoré majú kruhový dizajn. Tomu je aj prispôsobený softvér, ktorý dokonale využíva ponúknutý priestor a všetok obsah je optimalizovaný práve pre tento špecifický dizajn. Vyrobené sú z prémiových materiálov ako oceľ a koža, no ešte stále nie sú známe žiadne podrobné špecifikácie či presný dátum začiatku predaja. Funkcie týchto hodiniek si môžete pozrieť aj na oficiálnom videu, no kúpiť ich bude možné až niekedy neskôr v lete. Ich odhadovaná cena sa pohybuje v širokom rozmedzí medzi 250$ až 450$.

moto 360

A ktoré hodinky by ste si vybrali vy? Pozdávajú sa vám modely od LG či Samsungu, alebo by ste si radšej počkali na výborne vyzerajúce Moto 360, za ktoré však zaplatíte prémiovú cenu? Nezáleží vám na Android Wear a viac sa vám páčia hodinky, ktoré už boli na trhu aj pred tým?  Zahlasujte v ankete za svojho favorita a dajte nám v diskusii vedieť, prečo ste si vybrali práve tie konkrétne hodinky.

Ktoré hodinky by ste si vybrali vy?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

4.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+