MojAndroid

Andy Rubin, spoluzakladateľ operačného systému Android, zakladá novú spoločnosť Essential, ktorá má pracovať na nových prémiových produktoch, vrátane bezrámikového smartfónu. Informoval o tom Bloomberg, ktorý zároveň potvrdil, že Andy Rubin plánuje o založení spoločnosti informovať aj verejne, pričom pôsobiť v nej bude ako výkonný riaditeľ.

Spoločnosť aktuálne pracuje na rôznych typoch zariadení, vrátane smartfónov a doplnkov pre inteligentnú domácnosť. TOP produktom sa však má stať smartfón, ktorý má konkurovať iPhonu 7, Samsungu Galaxy S7, či Google Pixelu. Nejde pritom o vzdialenú budúcnosť, ale o realitu najbližších mesiacov. Rubin a jeho spoločnosť majú totižto so svojim smartfónom prísť už niekedy v priebehu tohto roka. Údajne sa o výrobe rokuje už aj s čínskym výrobcom Foxconn.

Spoločnosť má mať už fungujúci prototyp zariadenia, ktoré má väčší displej ako iPhone 7 Plus (teda viac ako 5,5″), vzhľadom na neexistujúce rámiky sú však jeho rozmery menšie. Smartfón má byť inak vyrobený z prémiových materiálov. Má mať kovový rám a keramickú zadnú stranu. Displej by mohol byť typu 3D touch, a teda mal by byť schopný rozpoznať rôzne úrovne tlaku pri dotyku. Navyše, novinkou má byť aj magnetický konektor, ktorý umožní pripojenie modulov – podobných Moto Mods od Lenova. Jedným z nich by mala byť napríklad aj 360°kamera.

O tom, na čom Andy skutočne pracuje a čo prinesú najbližšie mesiace, môžeme zatiaľ iba polemizovať, no vzhľadom na jeho minulosť a zostavu zamestnancov spoločnosti Essential (bývalí zamestnanci zo spoločností ako Apple a Alphabet), môžeme očakávať veľké veci.

Zdroj: theverge

14.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+