MojAndroid

Andy Rubin je jedným z tvorcov operačného systému Android. Spolu s Richom Minerom sa podieľal na úplných začiatok dnes už najpopulárnejšieho mobilného OS ešte v roku 2003, pričom Google získal tento projekt v roku 2005. Rubin pritom stál aj pri vývine systému do podoby, v akej ho poznáme aj dnes. Približne pred rokom sa však tohto projektu vzdal a začal pracovať v divízii Google X na robotických technológiách. Teraz však úplne opustil spoločnosť Google a plánuje založiť inkubátor pre spoločnosti zaoberajúce sa technológiami.

CEO Google Larry Page sa vyjadril, že chce Rubinovi zaželať do budúcnosti veľa šťastia a poďakovať mu za to, že s Androidom vytvoril niečo naozaj výnimočné s viac ako miliardou užívateľov. Pozíciu Rubina v Google X bude odteraz zastávať jeho spolupracovník James Kuffner, zatiaľ čo Rubin bude prenasledovať svoje vlastné sny a vízie. Jedným z dôvodov odchodu je zrejme aj fakt, že Rubin chcel mať viac osobného priestoru a vlastný projekt je pre to ako stvorený. Zatiaľ nie je zrejmé, či bude Google do jeho nového projektu nejako angažovaný a ani to, o čo vlastne pôjde. V každom prípade čaká na Rubina náročná výzva práce so start-upmi, no v konečnom dôsledku aj Android bol raz iba takým malým projektom.

andy_rubin_android_jpg

V spoločnosti Google je toto jedna z ďalších zmien v organizácií za posledné dni. Iba minulý týždeň sme vás informovali o tom, že Sundar Pichai sa stal lídrom mnohých projektov vrámci organizácie Google, pričom medzi jeho kompetencie aj naďalej spadá Android. Na druhej strane, CEO Larry Page má tak viac voľnosti na ostatné aktivity okrem výkonných povinností. Uvidíme, ako sa bude dariť Andymu Rubinovi v jeho ďalších aktivitách no je veľmi pravdepodobné, že o ňom budeme ešte počuť.

Zdroj: Wall Street Journal via TechCrunch

31.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+