MojAndroid

V spoločnosti Google nastanú veľké zmeny v organizácii. CEO spoločnosti Larry Page sa zbavil množstva výkonných povinností, ktoré preniesol na svojho blízkeho spolupracovníka Sundara Pichaia. Jeho dôležitosť pre spoločnosť výrazne narástla v posledných dvoch rokoch, no teraz získal na starosť väčšinu projektov spoločnosti. Do jeho právomocí nespadá iba sieť YouTube, ktorú má na starosti CEO Susan Wojcicki.

Pre Pichaia to znamená, že aj naďalej bude lídrom projektov Android, Chrome a Google Apps. Do jeho právomocí teraz ale spadajú aj prieskum, Vyhľadávanie, Mapy, Google+, reklama a aj infraštruktúra. V praxi to znamená, že lídri jednotlivých projektov budú hlásiť výsledky a koordinovať postup s Pichaiom miesto Pagea. Sundar Pichal spolupracuje s Google od roku 2004 a za ten čas sa okrem operačného systému Android angažoval aj v systéme Chrome OS. Teraz má ale na starosti takmer všetky podstatné projekty spoločnosti Google.

google-titulka

Pre šéfa spoločnosti to znamená odbremenenie od množstva povinností, ktoré mal doteraz. Okrem siedmych veľkých projektov mal totiž Page na starosti aj financie, biznis, energie, prístup, Nest, Calico, Google X a rôzne ďalšie povinnosti. Larry Page tak bude mať teraz k dispozícii viac času na starostlivosť o biznis, ako aj o nové projekty a vytváranie nových vízií pre spoločnosť. Naopak, oveľa viac zodpovednosti bude mať Pichai. Uvidíme, aké novinky či zmeny to znamená pre aktuálne produkty a služby spoločnosti. Pichai sa ukázal ako veľký vizionár a bude zaujímavé sledovať, ako si poradí s novými povinnosťami a výzvami.

Zdroj: Re/code via engadget

25.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+