MojAndroid

Zatiaľ čo mnohí z vás čakajú na aktualizáciu firmvéru pre vaše inteligentné hodinky, Google zverejňuje aktualizovanú verziu aplikácie Android Wear s číselným označením 1.1. Tá prináša niekoľko zaujímavých zmien, vrátane nového dizajnu, ktorý sa dotkol aj preusporiadania niekoľkých ovládacích prvkov. Hlavným prvkom aktualizácie je ale podpora Wi-Fi synchronizácie do cloudu, ktorá doteraz v tejto aplikácii nebola dostupná.

android wear 1.1

Významnou zmenou je aj možnosť spárovania zariadenia s viacerými Android Wear zariadeniami. Táto funkcia sa nachádza v menu, ktoré vyvoláte dotykom v ľavom hornom rohu aplikácie. Nová aplikácia vám umožní prepínať medzi viacerými inteligentnými hodinkami bez toho, aby ste s nimi vždy museli nanovo párovať áš mobil či tablet. Zmenou prešli aj samotné nastavenia aplikácie, ktoré odstránili viacero obmedzení pre udalosti v kalendári, ktorý po novom umožňuje vybrať všetky účty, z ktorých sa majú na displeji hodiniek zobrazovať upozornenia.

Nová verzia aplikácie so sebou prináša aj nové ikony - zľava Cue Card, Wi-Fi a Wrist Gestures.
Nová verzia aplikácie so sebou prináša aj nové ikony – zľava Cue Card, Wi-Fi a Wrist Gestures.

Vedľajším vylepšením aplikácie je nainštalovanie Google Play Services v7.3.27 do každého spárovaného Android Wear zariadenia, ktoré otvoríte v novej verzii aplikácie. Aktualizované Google služby by mohli zlepšiť výdrž batérie a synchronizáciu dát na pozadí, no Google nezverejnil detailné zmeny. Ak si chcete nainštalovať novú verziu aplikácie Android Wear, stiahnite si ju pomocou odkazu nižšie. Neskôr by sa mala objaviť aj priamo v obchode Play.

Android Wear.apk (v1.1.1.1867902; 27,51 MB)

Zdroj: AndroidPolice

22.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+