MojAndroid

Operačný systém Android Wear 2.0 pre inteligentné hodinky sa pripravuje už niekoľko mesiacov. Postupne vychádzajú aktualizácie k verzii Developer preview a Google prisľúbil, že pred oficiálnym predstavením finálnej verzie systému na začiatku budúceho roku uvidíme ešte aspoň jednu vývojársku verziu. Jednou z najzaujímavejších funkcií v systéme bude možnosť inštalovať samostatné aplikácie, ktoré budú fungovať bez potreby partnerskej aplikácie v smartfóne. Google teraz ukázal tri príklady takýchto zaujímavých aplikácií.

Náš tip
Android Wear 2.0 beta 3 dostupný pre testerov. Finálna verzia sa oneskorí

Motorola_Moto_360_2nd_generation-7

Prvou takouto aplikáciou je služba pre video hovory Glide. Tá bude fungovať aj výlučne na inteligentných hodinkách bez potreby prepojenia s telefónom. Ďalšou aplikáciou bude Foursquare. Vývojári prisľúbili, že prostredie tejto aplikácie bude jednoduché a vyhľadávanie nového miesta na jedenie ešte rýchlejšie ako na smartfóne. Poslednou pripravovanou aplikáciou, ktorú Google avizuje, je Lifesum. Ide o fitness službu, ktorá vás na inteligentných hodinkách bude upozorňovať na to, aby ste dodržiavali pitný režim. Aj v tomto prípade platí, že aplikácia nebude potrebovať prídavnú aplikáciu v smartfóne a bude fungovať samostatne. Hoci ide o zaujímavé príklady, môžeme predpokladať, že pri oficiálnom uvedení nového systému bude k dispozícii oveľa viac zaujímavých titulov, ktoré budú fungovať samostatne na inteligentných hodinkách so systémom Android Wear 2.0.

Zdroj: Google via Android Authority

16.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+