MojAndroid

Google nový Android Wear pre inteligentné hodinky predstavil ešte na Google I/O 2016, do zariadení sa však jeho finálna verzia tento rok nedostane. Nový OS je pre vývojárov síce už dostupný v tretej beta verzii, zatiaľ však nie je pripravený pre komerčné využitie. Google informoval, že Android Wear 2.0 bude pripravený až začiatkom budúceho roka. Ešte na Google I/O pritom sľuboval, že sa ho dočkáme na jeseň.

Náš tip
Android Wear 2.0 prináša klávesnicu, samostatné aplikácie, nové UI a ďalšie novinky | Google I/O 2016

Dnes tu však máme novú beta verziu Androidu Wear, ktorá je dostupná v podstate pre každého. Nejde o stabilnú verziu a môže obsahovať chyby. Ak si ju však chcete vyskúšať, tak môžete. Medzi novinkami najnovšieho preview buildu nájdete najmä podporu pre obchod Play priamo na hodinkách. Aplikácie tak môžete inštalovať priamo zo zápästia svojej ruky. Navyše, Android Wear 2.0 podporuje aj inštaláciu titulov, ktoré budú iba na hodinkách a na smartfóne sa nezobrazia a nebudú na ňom zaberať žiadne miesto. Ak máte o nový OS záujem, nájdete ho aj s ďalšími inštrukciami na stránkach Googlu.

wear

 

30.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+