MojAndroid

V bitke medzi iOS a Androidom je v poskytovaní personalizovaných nastavení smartfónov určite úspešnejší operačný systém Android. Každý update a nové vydanie softvéru používaného v smartfónoch rôznych značiek prináša ďalšie možnosti upravovania nastavení podľa požiadaviek používateľa. To je najväčším rozdielom, ktorý rozlišuje tieto dva známe mobilné softvéry.  Portál PhoneArena informoval o tom, ako si jednoducho dokážete zrýchliť svoje Android zariadenie.

Ako si zrýchliť smartfón s operačným systémom Android?

Pokiaľ máte pocit, že váš smartfón pracuje zo dňa na deň pomalšie, tak na tento problém existuje možnosť, ktorá aspoň čiastočne zrýchli funkčnosť zariadenia. Staršie systémy, no aj najnovší Android 12, ponúkajú prístup k vývojárskym nastaveniam telefónu. V týchto nastaveniach si dokážete do detailov upraviť notifikácie, zobrazovanie na displeji, odozvu na dotyk, animácie aplikácií a mnohé ďalšie užitočné funkcie.

Android - Google Pixel 6
Google Pixel 6 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

K vývojárskym nastaveniam sa dostanete po otvorení ikony Nastavenia. Následným prejdením do sekcie O telefóne a po úplnom prescrolovaní do dolnej časti nájdete zobrazené číslo zostavy podľa nadstavby Androidu. Po siedmich ťuknutiach na toto číslo sa vám na obrazovke zobrazí nápis “Stali ste sa vývojárom.” V niektorých prípadoch sa stáva, že si od vás smartfón požiada pre overenie heslo na odomknutie zariadenia.

Po správnom aktivovaní sa vám zobrazí možnosť vývojárskych nastavení medzi možnosťami v pokročilých (ďalších) nastaveniach. Vývojárske nastavenia boli vyrobené len pre skúsených vývojárov, a preto si treba vždy dávať pozor na to, čo si v tejto časti nastavení zmeníte.

Ak by ste nedopatrením prenastavili dôležité funkcie smartfónu, mohlo by to viesť k zhoršeniu fungovania celého systému. Práve preto odporúčame vždy postupovať podľa presných návodov a inštrukcií, ktoré popisujú jednotlivé funkcie.

Medzi užitočné funkcie sa radí aj ukazovateľ frekvencie obnovovania displeja. Táto možnosť zobrazí v ľavom hornom rohu plávajúce okno, ktoré bude ukazovať počet obnovení za jednu sekundu. Ďalším nastavením, ktoré pomáha zrýchľovať chod zariadenia je vypnutie prechodných animácií pri otváraní aplikácií.

Vývojárske nastavenia poskytujú nespočetné množstvo úprav, ktoré dokážu zmeniť chod zariadenia. Nezabúdajte však na to, že si pri ich obmieňaní a prenastavovaní treba každú z nich dopodrobna preštudovať.

Náš tip
Samsung Jet 70 Easy je tyčový vysávač, ktorý si zamilujete | TEST

30.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+