MojAndroid

Vrámci nášho seriálu Android Vianoce 2014 sme si už predstavili dve cenové kategórie smartfónov a v každej z nich niekoľko modelov, ktoré považujeme za najlepšie riešenia. Pokryli sme už smartfóny do 250 eur, ktoré sú vhodné pre všetkých menej náročných užívateľov a neprekážajú im občasné kompromisy. V poslednom dieli sme sa zasa pozreli na smartfóny do 400 eur, ktoré už vedia potešiť aj náročnejších užívateľov, no zároveň nepatria medzi tie najdrahšie na trhu. Zostáva nám teda už iba jedna kategória, ktorou sú tie najvýkonnejšie, no zároveň najdrahšie smartfóny na trhu. Za vysokú cenu ale neraz získate prémiovú kvalitu a funkcie, ktoré iné zariadenia neponúkajú. Toto sú najlepšie vlajkové lode tohto roka.

Shoppie-RGB

Sony Xperia Z3 Compact

Spoločnosť Sony sa tento rok vyznamenala a uviedla ďalšiu generáciu svojich zariadení s označením Z3. Miesto v portfóliu si tentokrát našiel aj kompatkný smartfón Xperia Z3 Compact, ktorý je nástupcom veľmi populárnej Z1 Compact. Novšia verzia ponúka lepšie špecifikácie a väčší displej s uhlopriečkou 4,6″ a rovnakým rozlíšením 1280 x 720 pixelov. Aj tento telefón ponúka odolnosť voči vode a prachu, vďaka čomu budete môcť robiť aj veľmi efektné podvodné fotografie. K tomu vám pomôže aj vylepšený 20,7-megapixelový fotoaparát. O plynulý chod systému Android 4.4 sa stará procesor Snapdragon 801 spolu s 2 GB pamäte RAM. Mobilný telefón Sony Xperia Z3 Compact si môžete v internetovom obchode Shoppie.sk kúpiť už za 459 eur.

Recenzia Sony Xperia Z3 Compact-11

LG G3

Kórejská spoločnosť LG sa tento rok prekonala a patrila medzi úplne prvé spoločnosti, ktoré predstavili smartfónys ultra-jemým QHD displejom. Vlajková loď LG G3 však nezaujala iba displejom s uhlopriečkou 5,5″. Ponúka tiež 13-megapixelový fotoaparát s laserovým zaostrovaním. Samozrejmosťou je aj výkonný procesor Snapdragon 801 v kombinácii s 2, alebo 3 GB pamäte RAM. Jej kapacita závisí od kapacity vnútornej pamäte, ktorá je dostupná v dvoch variantách – 16 a 32 GB. O dlhú životnosť batérie sa stará 3000 mAh batéria, ktorú môžete nabiť aj pomocou bezdrôtového nabíjania. Verziu mobilného telefónu LG G3 s 2 GB pamäte RAM a 16 GB vnútornej pamäte si môžete v e-shope Shoppie.sk kúpiť už za 459 eur.

Recenzia LG G3

Lenovo Vibe Z2 Pro

Na slovenský trh vstúpila tento rok spoločnosť Lenovo a pri tejto príležitosti si pripravila hneď niekoľko veľmi zaujímavých zariadení. Najväčšiu pozornosť pútala vlajková loď Lenovo Vibe Z2 Pro so 6-palcovým QHD displejom. O vysoký výkon sa stará štvorjadrový procesor Snapdragon 801 spolu s pamäťou RAM s kapacitou 3 GB. O vynikajúce detailné fotografie sa postará 16-megapixelový fotoaparát. Medzi prednosti smartfónu patrí aj veľmi detailná kovová konštrukcia. Mnohých užívateľov poteší aj možnosť použiť dve SIM karty súčasne, alebo možnosť vybrať si medzi čistým prostredím Android a užívateľskou nadstavbou od výrobcu. Mobilný telefón Lenovo Vibe Z2 Pro si môžete kúpiť online v Shoppie.sk už za 499 eur.

Lenovo Vibe Z2 Pro recenzia-15

Samsung Galaxy S5

Samsung si pre rok 2014 prichystal vlajkovú loď Samsung Galaxy S5. Tá zaujala mnohých užívateľov po celom svete niektorými novinkami, ale aj mnohými tradičnými prvkami. Samozrejmosťou je výkonná hardvérová výbava v podobe procesoru Qualcomm Snapdragon 801 spolu s 2 GB pamäte RAM. O kvalitné fotografie sa stará 16-megapixelový fotoaparát, ktorý patrí stále medzi to najlepšie, čo môžeme nájsť v smartfónoch. Vylepšený 5,1-palcový Super AMOLED displej s Full HD rozlíšením sa zasa stará o skvelý užívateľský zážitok. Samozrejmosťou je aj nadstavba TouchWiz, ktorá síce prešla viacerými zmenami, no stále ponúka podobný užívateľský zážitok, ako predchádzajúce verzie. Užívateľov poteší aj odolnosť voči vode a prachu pri zachovaní možnosti odobrania krytu. Mobilný telefón Samsung Galaxy S5 si v e-shope Shoppie.sk môžete kúpiť už za 517,99 eur.

samsung-galaxy-s5-13

HTC One M8

V našom výbere nemôže chýbať ani vlajková loď spoločnosti HTC. Tohtoročný model HTC One M8 si získal veľa priaznivcov, a to najmä vďaka tomu, že si zachoval veľa pozitívnych prvkov z predchádzajúceho modelu HTC One M7. V mnohých smeroch ide ale o vylepšený smartfón, ktorý musel v priebehu roka obstáť v náročnej konkurencii mnohých ďalších výrobcov. One M8 ponúka štvorjadrový procesor Snapdragon 801, 2 GB pamäte RAM, 5-palcový Full HD displej a 4-ultrapixelovú DUO kameru. Pomocou tej je možné dosiahnuť zaujímavé fotografické efekty, s ktorými môžete oživiť svoje umelecké výtvory. Samozrejmosťou je aj obľúbené užívateľské prostredie Sense 6 spolu so systémom Android 4.4. Mobilný telefón HTC One M8 si môžete kúpiť v internetovom obchode Shoppie.sk za 528 eur.

Recenzia-HTC One M8-31

Samsung Galaxy Alpha

Kórejský gigant oživil svoje portfólio zariadení v druhej polovici roka zaujímavým modelom Samsung Galaxy Alpha, ktorý priniesol nový dych medzi tradičné plastové smartfóny spoločnosti. Novinka ponúkala prémiové materiály, elegantnú tenkú konštrukciu a kompaktné rozmery. Napriek tomu obsahuje Alpha špičkový hardvér určený aj pre najnáročnejších užívateľov. O vysoký výkon sa stará osemjadrový procesor Exynos 5 spolu s 2 GB pamäte RAM. 4,7-palcový HD displej síce neponúka najvyššie rozlíšenie, ale ponúka veľmi kvalitné podanie farieb. O pekné fotografie sa zasa postará 12-megapixelový fotoaparát. Mobilný telefón Samsung Galaxy Alpha si môžete kúpiť v e-shope Shoppie.sk za 539 eur.

Samsung-Galaxy-Alpha-strieborny-12

Sony Xperia Z3

Nie iba kompaktný smartfón od Sony patrí medzi to najlepšie, čo si môžete počas týchto Vianoc kúpiť pre seba, alebo svojich najbližších. Medzi aktuálne najlepšie telefóny na trhu patrí aj Sony Xperia Z3. Tá ponúka vylepšený 5,2-palcový Full HD Triluminos displej spolu s vynikajúcim fotoaparátom s rozlíšením 20,7 MPix, ktorý umožňuje nahrávať 4K video. O perfektný výkon sa stará procesor Snapdragon 801 s taktom 2,5 GHz v kombinácii s 3 GB pamäte RAM. Xperia Z3 patrí tiež medzi zariadenia s extrémne dlhou výdržou batérie na jedno nabitie, ktoré využijete spolu s odolnosťou voči vode a prachu pri dlhších výletoch do prírody. Mobilný telefón Sony Xperia Z3 si môžete kúpiť v internetovom obchode Shoppie.sk za 639 eur.

Sony Xperia Z3 recenzia-18

Samsung Galaxy Note 4

Jeden z najvýkonnejších smartfónov na trhu toho má v talóne viac, ako špičkový hardvér. Reč je o dlho očakávanom tabletofóne Samsung Galaxy Note 4, ktorý ponúka oproti svojim predchodcom hneď niekoľko noviniek. Na prvý pohľad je zrejmý úmysel výrobcu konečne implementovať do konštrukcie aj kovové prvky. Konštrukcia zariadenia si ale stále udržala rozumné rozmery a napriek 5,7-palcovému QHD displeju je stále možné telefón ovládať bez väčších problémov. Smartfón ponúka vysoko výkonný procesor Snapdragon 805, 3 GB pamäte RAM a kvalitný fotoaparát s rozlíšením 16 MPix. Prirodzenou súčasťou línie tabletofónov Note je aj pero S-Pen, ktoré ponúka mnohé ďalšie vylepšenia. Špičkový mobilný telefón Samsung Galaxy Note 4 si môžete v e-shope Shoppie.sk kúpiť za 729,99 eur.

samsung-galaxy-note-4-33

OnePlus One

Takzvaný “Zabijak vlajkových lodí” je stále dostupný iba veľmi obmedzene, no ide jednoznačne o veľmi zaujímavé zariadenie. Ponúka veľký 5,5-palcový Full HD displej, výkonný procesor Snapdragon 801, 3 GB pamäte RAM a 16 alebo 64 GB vnútornej pamäte. Telefón je veľmi pekne spracovaný, ponúka elegantný dizajn a zaujme aj batériou s dlhou výdržou vďaka kapacite 3 100 mAh. O pekné fotografie sa zasa postará 13-megapixelový fotoaparát. Lákadlom pre mnohých fanúšikov je okrem skvelej ceny aj operačný systém, ktorým je CyanogenMod vo svojej špeciálnej verzii 11S. Príslušenstvo k telefónu OnePlus One nájdete aj  online v Shoppie.sk.

Oneplus-One-foto-04

Huawei Ascend Mate 7

Spoločnosť Huawei sa tento rok snaží angažovať aj na poli tabletofónov, čoho dôkazom je aj Huawei Ascend Mate 7. Ten ponúka veľký 6-palcový displej s Full HD rozlíšením. O vysoký výkon sa stará až 8-jadrový procesor s frekvenciou 1,8 GHz. Tomu sekunduje pamäť RAM s kapacitou 2 GB. Vnútornú pamäť s kapacitou 16 GB môžete rozšíriť pomocou micro SD kariet o ďalších 32 GB. Skvelé fotografie zasa zhotovíte pomocou 13-megapixelového fotoaparátu. Zaujímavosťou je aj vylepšené prostredie EMUI 3.0, ktoré ponúka svieži vzhľad a niekoľko veľmi užitočných funkcií. Ďalšie mobilné telefóny Huawei nájdete v e-shope Shoppie.sk.

Huawei Ascend Mate 7-10-cover

Xiaomi Mi4

Jedna z najzaujímavejších spoločností posledného roku ponúka veľmi zaujímavé zariadenia za nižšie ceny, ako konkurencia. Väčšinu svojich predajov uskutočňuje v domácej Číne, ale niekoľko kusov sa dostáva aj do ďalších krajín. Vlajková loď Xiaomi Mi 4 pritom zaujme pekným 5-palcovým displejom s Full HD rozlíšením, výkonným procesorom so štyrmi jadrami taktovanými na 2,5 GHz a pamäťou RAM s kapacitou 3 GB. Samozrejmosťou je aj kvalitný fotoaparát s rozlíšením 13 MPix a pomerne výrazná nadstavba od výrobcu. Príslušenstvo pre mobilný telefón Xiaomi Mi4 nájdete v internetovom obchode Shoppie.sk.

Recenzia-Xiaomi Mi4-9

HTC Desire EYE

Taiwanský výrobca oživil svoje portfólio zariadení modelom Desire EYE. Hoci telefón nesie označenie strednej triedy, patrí medzi špičkové zariadenia, ktoré ocenia najmä fanúšikovia selfie fotografií. Telefón ponúka 5,2-palcový displej s Full HD rozlíšením. Poháňa ho štvorjadrový procesor Snapdragon 801 spolu s 2 GB pamäte RAM. Najzaujímavejšou časťou zariadenia je ale sústava fotoaparátov. Na zadnej strane je použitý 13-megapixelový fotoaparát s duálnym LED bleskom. Na prednej strane ale nájdeme tiež fotoaparát s rovnakým rozlíšením a duálnym LED bleskom, ktorý sa postará o naozaj detailné selfie obrázky. Ďalšie mobilné telefóny od HTC nájdete aj v internetovom obchode Shoppie.sk.

HTC Desire Eye-cerveny-recenzia-1cover

Rok 2014 bol veľmi bohatý na zaujímavé zariadenia, ktoré opäť posunuli technologické možnosti o krok ďalej. Okrem nárastu výkonu sa výrobcovia stále viac zaujímajú aj o ďalšie vlastnosti svojich produktov vrátane softvérovej výbavy. Môžeme teda predpokladať, že podobný trend bude pokračovať aj v ďalšom roku. Pred Vianocami sa ale mnohí užívatelia obracajú po práve dostupných možnostiach a práve preto sme pre vás pripravili tento výber, v ktorom nájdete tie najlepšie telefóny na trhu. Samozrejme, jednotlivé modely s v mnohých smeroch odlišujú, ale v mnohom sú si aj podobné. Veríme, že spravíte pri výbere dobré rozhodnutie a že vám k tomu pomôže aj náš článok.

18.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+