MojAndroid

Ako každý rok, aj teraz sa počas predvianočných nákupov zvýšia predaje mnohým obchodom. Platí to aj pre predajcov mobilných zariadení, ktoré sa v posledných rokoch stali obľúbeným námetom na darček pre užívateľov všetkých vekových kategórií. Dnes je trh preplnený obrovským množstvom rozdielnych zariadení, ktoré lákajú zákazníkov najrozličnejšími kvalitami a vymoženosťami. Mnohí užívatelia sa potom v takom obrovskom množstve zariadení nevedia vyznať, a tak vám aj tento rok prinášame výber najlepších darčekov vrámci seriálu Android Vianoce 2014. V prvom dieli si predstavíme najlepšie smartfóny do 250 eur, ktorými môžete potešiť svojich blízkych.

Shoppie-RGB

Samsung Galaxy S4 Mini

Samsung Galaxy S4 mini

Náš výber začneme minuloročným modelom, ktorého cena bola v čase predstavenia na úrovni okolo 400 €. V priebehu času však klesla približne na polovicu, a tak sa zmestí aj do tohto výberu. Stále ide o veľmi dobrý telefón a v slovenských obchodoch patrí medzi tie najpredávanejšie. Smartfón ponúka 4,3-palcový Super AMOLED displej, procesor Snapdragon 400, pamäť RAM s kapacitou 1,5 GB a väčšinu softvérových vychytávok, ktoré ponúkajú väčšie modely Galaxy S4 a Galaxy S5. Telefón tiež obsahuje 8 MPix fotoaparát a 1,9 MPix prednú kameru a svojimi menšími rozmermi je určený pre užívateľov, ktorým veľké smartfóny nevyhovujú. Vhodný je aj do nežných ženských rúk. V internetovom obchode Shoppie.sk si mobilný telefón Samsung Galaxy S4 mini môžete kúpiť už za 229 eur.

Motorola Moto G

recenzia-motorola-moto-G_11

Tento smartfón si miesto v našom výbere určite zaslúži, aj keď na Slovensku mu operátori veľa podpory nevenovali. V internetových obchodoch ale najpredávanejší smartfón v histórii spoločnosti Motorla nájdete a platí to aj o vylepšenej tohtoročnej verzii. Originálna verzia disponuje štvorjadrovým procesorom Qualcomm Snapdragon 400 s taktom 1,2 GHz, 1 GB pamäte RAM, 8/16 GB vnútornej pamäte, 4,5-palcovým HD displejom a 5-megapixelovým fotoaparátom. V telefóne je predinštalovaný takmer čistý Android v aktuálnej verzii, pričom nová generácia smartfónu bola úplne prvým zariadením, ktoré oficiálne dostalo aktualizáciu na Android 5.0 Lollipop. Telefón nájdete v slovenských e-shopoch vo viacerých verziách, pričom do 200-eurového stropu sa zmestí aj nová generácia z roku 2014, ktorá sa od pôvodnej líši najmä väčším displejom a kvalitnejším fotoaparátom. Mobilný telefón Motorola Moto G môžete kúpiť aj v internetovom obchode Shoppie.sk

Sony Xperia M2

sony-xperia-m2-3

V cenovej kategórii do 200 € má svoje zastúpenie aj spoločnosť Sony. My sme do nášho výberu zvolili model Xperia M2, ktorá je nástupcom veľmi populárnej Xperie M. Novinka ponúka vylepšenia prakticky v každom smere a je ideálnym smartfónom pre každého, kto nechce za takéto zariadenie zaplatiť stovky eur, no zároveň požaduje dobrý užívateľský zážitok. Xperia M2 je skvelým kompromisom s obľúbeným 4-jadrovým procesorom Snapdragon 400, pamäťou RAM s kapacitou 1 GB, 4,8-palcovým displejom, 8-megapixelovým fotoaparátom s možnosťou nahrávania Full HD videa. Samozrejmosťou je aj systémové rozšírenie od Sony, ktoré ponúka množstvo užitočných funkcií a aplikácií. Mobilný telefón Sony Xperia M2 kúpite za 219 eur v e-shope Shoppie.sk

Huawei Ascend G620s

Huawei Ascend G620s-recenzia-1

Miesto v našom výbere si zaslúžil aj smartfón Huawei Ascend G620s. Ten ponúka prekvapivo výkonný hardvér za veľmi priateľnú cenovku. Disponuje 5-palcovým HD IPS displejom, moderným štvorjadrovým procesorom Snapdragon 410 so 64-bitovou architektúrou, 1 GB pamäte RAM, 8 GB vnútornej pamäte a 8-megapixelovým fotoaparátom. Tieto špecifikácie patrili iba pred dvomi rokmi medzi tie najlepšie, aké ste mohli v smartfónoch nájsť. Teraz sú už ale samozrejmosťou aj pri zariadeniach v 150-eurovej hladine. Samozrejmosťou ale nie je pripojenie k LTE, ktorým Ascend G620s disponuje, pričom túto technológiu nepodporujú ani mnohé oveľa drahšie zariadenia. Ďalšie mobilné telefóny od Huawei nájdete v internetovom obchode Shoppie.sk 

HTC Desire 510

HTC Desire 510-3

Ďalším dostupným zariadením s procesorom Qualcomm Snapdragon 410 je aj HTC Desire 510. Aj v tomto prípade ide o plnohodnotný 64-bitový smartfón, aj keď funguje iba s 32-bitovým operačným systémom. Nová generácia procesorov sa však postarala o zvýšenie výkonu a aj v tomto prípade ide o zariadenie určené na všetky bežné, aj náročnejšie úlohy. Spolu s 1 GB pamäte RAM a 8 GB vnútornej pamäte ide o optimálne zariadenie strednej triedy. Aj tu ale nájdeme nadštandardné prvky, ktorými je napríklad podpora pamäťových kariet s kapacitou až 128 GB či pripojenie k rýchlym sietiam LTE. 4,7-palcový displej a 5-megapixelový fotoaparát postačia bežným užívateľom, ktorých poteší aj plnohodnotná nadstavba HTC Sense. Príslušenstvo pre HTC Desire 510 môžete nájsť aj v e-shope Shoppie.sk

Lenovo A859

lenovo-A859

Pri svojom príchode na slovenský trh sa spoločnosť Lenovo snažila zaujať všetky skupiny zákazníkov. Pre tých menej náročných je k dispozícii vydarený smartfón Lenovo A859, ktorý tiež ponúka veľmi dobrý pomer cena/výkon. Zariadenie disponuje štvorjadrovým procesorom MediaTek 6582, 1 GB pamäte RAM a 8 GB vnútornej pamäte, ktorú je možné rozšíriť pamäťovými kartami až do 32 GB. Pre pekné fotografie je určený 8-megapixelový hlavný fotoaparát a o dlhú výdrž sa zasa postará batéria s kapacitou 2250 mAh. Zákazníkov viacerých operátorov súčasne zasa poteší možnosť používať dve SIM karty súčasne. Mobilný telefóny Lenovo A859 kúpite v e-shope Shoppie.sk už za 169 eur.

Sony Xperia E3

Sony Xperia E3-recenzia-1 cover

Pre menej náročných užívateľov je určený aj smartfón Sony Xperia E3. Ten ponúka za cenu pod 150€ procesor Snapdragon 400, 1 GB pamäte RAM, 4 GB vnútornej pamäte a 4,5-palcový displej. Fotografie zhotovíte pomocou 5-megapixelového fotoaparátu, pričom v zlých svetelných podmienkach vám pomôže LED blesk. O dlhú výdrž na jedno nabitie sa postará batéria s kapacitou 2330 mAh. Veľkou devízou tohto smartfónu je tiež podpora pre LTE siete, čo nasvedčuje, že výrobcovia sa snažia pridať podporu pre najnovšie siete aj do tých dostupnejších zariadení. Máte o mobilný telefón Sony Xperiu E3 záujem? Tak si ju kúpte v internetovom obchode Shoppie.sk už za 155,99 eur.

ASUS Zenfone 5

ASUS-Zenfone5-obr1

Jedným z najzaujímavejších, no zároveň najdostupnejších zariadení v našom výbere je ASUS Zenfone 5. Ten ponúkne pekný 5-palcový displej s rozlíšením 1280 x 800 pixelov a zobrazovacou technológiou IPS+. O plynulý chod systému sa stará procesor Intel Atom. Fotografie zhotovíte pomocou hlavnej 8-megapixelovej kamery a na selfie a videohovory je určený predný 2-megapixelový fotoaparáť. Smartfón však zaujme aj prostredím s nadstavbou ZenUI, ktorá je veľmi špecifická a ponúka veľké množstvo užitočných funkcií, ktoré pridávajú hodnotu klasickému Androidu. Mobilný telefón Asus Zenfone 5 môžete v e-shope Shoppie.sk získať už za 179 eur.

LG L90

lg l90

So zaujímavým zariadením strednej triedy prišla na trh aj spoločnosť LG. Model LG L90 ponúka podobne, ako jeho konkurenti, dostatočný výkon v zariadení s veľmi priateľnou cenovkou. Telefón disponuje 4,7-palcovým displejom, 8 MPix fotoaparátom, procesorom Qualcomm Snapdragon 400 a batériou s kapacitou 2540 mAh. Užívateľov okrem solídneho hardvéru zaujme aj mnohými softvérovými prvkami, ktoré prebral od svojich drahších súrodencov. Nájdeme tu funkciu Knock Code, Capture Plus, Fast Snapshot a mnohé ďalšie. Všetky tieto vymoženosti môžete získať zakúpením mobilného telefónu LG L90 v e-shope Shoppie.sk už za 147,99 eur.

LG G2 Mini

lg-g2-mini-katalog

Ak patríte medzi fanúšikov moderných vlajkových lodí od LG, no prekážajú vám ich veľké rozmery, možno vás zaujme menšia verzia LG G2 Mini. Aj v tomto prípade ide o zariadenie s procesorom Snapdragon 400 s taktom 1,2 GHz, 1 GB pamäte RAM a 8 GB vnútornej pamäte. Tú môžete pomocou pamäťových kariet rozšíriť o ďalších 32 GB. Aj s týmto zariadením sa pripojíte k sietiam LTE a o dlhú výdrž na jedno nabitie sa postará batéria s kapacitou 2440 mAh. Smartfón disponuje aj fotoaparátom s rozlíšením 8 MPix a ponúkne tiež mnohé softvérové prvky z drahších smartfónov LG. Zaujímavosťou sú aj ovládacie tlačidlá na zadnom kryte, čo je novinka prebraná zo smartfónu LG G2. Tento šikovný smartfón LG G2 mini kúpite v e-shope Shoppie.sk už za 169,90€.

Prestigio MultiPhone 7500

Recenzia-Prestigio-Multiphone-7500-9

Jedným z výkonnejších telefónov v tomto výbere je Prestigio MultiPhone 7500. Ten ponúkne množstvo výhod a prémiových funkcií, no napriek tomu si zachováva rozumnú cenovku. Srdcom zariadenia je procesor MediaTek MT6589T so štyrmi jadrami s taktom 1,5 GHz, ktorému sekunduje RAM s kapacitou 1/2 GB. Oko užívateľa poteší 5-palcový Full HD IPS displej a fotografie zhotovíte 13-megapixelovým hlavným fotoaparátom ale aj prednou 8-megapixelovou kamerou. To všetko sú špecifikácie oveľa drahších zariadení, no mobilný telefón Prestigio MultiPhone 7500 môžete nájsť v internetovom obchode Shoppie.sk už za 232 eur.

Veríme, že vám náš výber pomohol pri rozhodovaní. Samozrejme, do článku sme nemohli zahrnúť všetky telefóny, ktorých je v tejto kategórii veľké množstvo. Snažili sme sa preto vybrať také, ktoré spĺňajú najrôznejšie požiadavky čo najširšieho okruhu užívateľov. Ak ale máte ďalšie nápady, podeľte sa o ne v diskusii s ostatnými čitateľmi.

10.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+