MojAndroid

Google plánuje veľké zmeny, týkajúce sa Android TV. Shalini Govil-Pai, produktový riaditeľ Googlu oznámil, že bol zriadený tím, ktorí bude pracovať na nových aplikáciách pre Android TV. Bude sa snažiť pritiahnuť viacerých vývojárov, aby vznikalo viac aplikácií pre túto platformu. Aplikácie sú základ, keď ich je dostatok, ľudia majú väčší záujem.

Viac aplikácií

Aplikácií momentálne určite nie je nedostatok. Všetci väčší vývojári pravdepodobne aplikáciu pre Android TV ponúkajú. Nechýba Netflix či HBO Go, no stále to nie je dostatočné. Používatelia sú rôzni a ich nároky na aplikácie tiež. To znamená, že viac dostupných aplikácií jednoznačne priláka viac používateľov.

Minimálne výkonnostné požiadavky

Veľmi dôležitou novinkou je, že Google plánuje nastaviť minimálne hardvérové požiadavky pre Android TV platformu. Je to z veľmi jednoduchého dôvodu. Používatelia, ktorí už Android TV vyskúšali na slabom hardvéri, určite neboli spokojní s výkonom či rýchlosťou, čo sa negatívne prejavilo na používateľskom zážitku. Takí si pravdepodobne ďalší Android TV box nekúpia. Presne tomuto chce Google zabrániť. Ak budú nastavené minimálne požiadavky, bude zaistené, že Android TV bude bezproblémovo fungovať bez ohľadu na to, za koľko samotné zariadenie kúpite. Govil-Pai však zdôraznil, že cieľom nie je zanedbanie trhu s lacnejšími zariadeniami, ktorý by týmto krokom mohol utrpieť najviac.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Xiaomi Mi LED TV 4 Pro prichádza s Android TV a skvelou cenou
Náš tip
Youtube pre Android TV dostáva nové hlasové povely a iné novinky
  • patoo

    Mna by napriklad zaujimalo ci existuje nejaky schopny prehliadac suborov na Android tv kedze minule mi prisli zakaznici ze si kupili sony a nemaju tam ziaden prehliadac a tie co nasli vraj neboli vobec dobre. A nativne prehliadanie je robene cez aplikacie ako galeria a videa coz teda oni ako aj vacsina ludi chce mat potriedene pekne v priecinkoch.

+