MojAndroid

Udalosť Google I/O 2021 je v plnom prúde a Google sa na jednej z prezentácií pochválil dosiahnutím nového míľniku v počte aktívnych Android zariadení. Novinku publiku oznámil Sameer Samat, viceprezident produktového manažmentu v spoločnosti Google a informoval o nej portál TheVerge.

V súčasnosti je na svete aktívnych viac ako 3 miliardy zariadení so systémom Android. Od poslednej Google I/O konferencie, ktorá sa konala v roku 2019, sa toto číslo zvýšilo o 500 miliónov. V roku 2017 bola prekonaná hranica 2 miliárd aktívnych Android zariadení.

Google bral do úvahy len zariadenia s obchodom Google Play

Avšak Google berie do úvahy len zariadenia, ktoré používajú obchod Google Play. Vynechal množstvo zariadení, ktoré používajú alternatívne obchody s aplikáciami alebo Android smartfóny v Číne, ktoré Google služby nemajú vôbec. To znamená, že počet aktívnych zariadení s Androidom je pravdepodobne oveľa vyšší ako počet, ktorý Google oznámil.

Aktívnych zariadení s Android OS je trikrát viac ako tých so systémom iOS

Toto oznámenie sa javí ako reakcia na vyhlásenie spoločnosti Apple. V ňom uviedla, že v súčasnosti registruje viac ako 1 miliardu aktívnych smartfónov iPhone – čo je len tretina z počtu aktívnych zariadení s Androidom. Apple zariadenia taktiež dominujú hlavne v USA a vo väčšine iných regiónov zas dominuje Android.

Náš tip
Nový Wear OS 3 je systém pre smart hodinky s funkciami z Fitbit a Tizen
19.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+