MojAndroid

HTC DesireHTC Desire je vynikajúci Android telefón a veľmi populárny aj na Slovensku. Majitelia sa však pravdepodobne prvý krát stretli s operačným systémom Android práve v tomto zariadení a tak ponúkame zoznam 10-tich najčastejších otázok týkajúcich sa Desire spolu s odpoveďami podľa oficiálnej stránky HTC.

  • Podporuje vstavaný prehliadač HTC Desire aplikáciu Adobe Flash?

Áno, predinštalovaný prehliadač v telefóne podporuje aplikáciu Adobe Flash, tzn. je možné prehliadať Flash-ové stránky, napr. YouTube.com.

  • Ako nastavím viac čísel pre jediný kontakt?

Ak chcete pridať niekoľko čísel (mobil, práca, domov) pre jeden kontakt, kliknite na Všetky programy > Lidé dlhý stisk kontaktu, pre ktorý chcete pridať ďalšie čísla. Potom kliknite na Upravit kontakt > Pridat > Telefon a zvoľte typ telefónu, ktorý chcete číslu priradiť. Kliknutím na číslo v poli ho pridajte a kliknite na Uložit.Ak chcete vytvoriť nový kontakt s viacerými číslami, kliknite na Všetky programy na obrazovke Plocha > Lidé > NABÍDKA > Nový kontakt a pridajte nový kontakt. Potom kliknite na Přidat > Telefon. Vyberte typ telefónu a pridajte nové číslo kontaktu. Kliknite na číslo v poli a potom kliknite na Uložit.

  • Ako organizovať svoje kontakty?

Telefónne čísla je možné organizovať v závislosti od zdroja, odkiaľ kontakty pochádzajú. Ak chcete zobraziť rôzne typy kontaktov, nastavte sa na obrazovke Plocha a kliknite na Všechny programy > Lidé > Nabídka > Zobrazit. Môžete vybrať, ktoré typy kontaktov chcete v zozname kontaktov zobraziť. Čím viac účtov máte dostupných, tým väčšie možnosti budete mať. Pri vytváraní kontaktov možete zvoliť, ktoré účty budú kontakty ukladať. V základnom nastavení môžete zvoliť ukladanie na kartu SIM alebo priamo do pamäte telefónu. Čím viac budete mať účtov, tým viac možností budete mať.

  • Ako zobraziť animáciu počasia na celom displeji?

WeatherWidget

Animáciu počasia zobrazíte na celej obrazovke pridaním widgetu počasie + hodiny alebo widget počasie na celú obrazovku. V pohotovostnom režime telefónu alebo pri aktivácií bude widget zobrazovať animáciu na celej obrazovke.

  • Akú verziu aplikácie HTC Sync používate?

Telefón je kompatibilný s aplikáciou HTC Sync vo verzii 2.0.25 Spätná kompatibilita je zaistená, doporučuje sa používať najnovšiu verziu kompatibilnú s telefónom. Program je možné stiahnuť na stránkach www.htc.com v časti Podpora. Program HTC Sync je možné nájsť aj na karte MicroSD, ktorá sa dodáva priamo s HTC Desire.

  • Ako používať GPS v telefóne?

Ak chcete používať GPS v telefóne v aplikáciách Footprints a Google Maps, najprv zapnite GPS. Na obrazovke Plocha kliknite na tlačitko Nabídka > Nastavení > Místo > Použít satelity GPS.

GPS

Ak máte problém s pripojením sa na GPS, skúste postupovať nasledujúcim postupom: a) Uistite sa, že možnosť Použit bezdrátové síte je zaškrtnutá v nastavení Nabídka > Nastavení > Místo > Použít satelity GPS. b) Skontrolujte, či máte nerušený výhľad na oblohu. Funkciu GPS môžu rušiť také faktory ako sú strpy, strechy alebo poveternostné podmienky. c) Ak chcete dosiahnuť najlepší výkon, postavte sa na miesto, kde je na oblohu výhľad 360 stupňov. Vysoké budovy môžu výkon GPS tiež mierne ovplyvniť.

  • Ako zlepšiť presnosť klávesnice?

TouchCalibration

Presnosť ovládania klávesnice môžete zvýšiť pomocou jej kalibrácie tak, aby bola lepšie prispôsobená Vášmu charakteru ovládania. Kliknite na tlačítko Nabídka na obrazovke Plocha > Nastavení > Jazyk a klávesnice > Zadávaní dotykem > Zadávaní textu > Kalibrační nástroj. Kliknite na danú vetu a po dokončení kalibrácie by sa klávesnica mala prispôsobiť Vášmu charakteru používania dotykovej obrazovky.

  • Ako skryť svoje telefónne číslo/nastavenie CLIR?

Ak chcete skryť svoje telefónne číslo , stlačte tlačítko Nabídka na obrazovke Plocha > Nastavení > Hovor > Další nastavení > ID volajíciho. V tejto ponuke si môžete nastaviť nasledovné možnosti: Východie nastavenie siete, Skryť číslo a Zobraziť číslo.

  • Ako vypnúť/zapnúť vibrovanie virtuálnej klávesnice?

Na obrazovke Plocha kliknite na tlačítko Nabídka > Nastavení > Obraz a zvuk > zaškrtnite/zrušte zaškrtnutie Hmatová odezva. Pred použitím voľby Hmatová odezva je nutné zrušiť zaškrtnutie voľby Tichý režim.

  • Ako upraviť podrobnosti hudby, napr. žáner, interpreta atď (značka ID4)?

Ak chcete nastaviť podrobnosti o hudbe v telefóne, použite kábel micro USB pre pripojenie telefónu k portu USB v počítači. Zobrazí sa dialógové okno Pripojiť k počítaču a vyzve vás k výberu Disková jednotka > Hotovo. Karta SD je pripojená ako disk k počítači. Prejdite na disk a pravým tlačítkom kliknite na hudobný súbor, ktorý chcete v počítači upraviť a potom kliknite na Vlastnosti > Souhr a upravte podrobnosti. Po dokončení operácie kliknite na tlačítko Použít > OK. www.htc.com

16.7.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+