MojAndroid

Android TasKiller iconVeľa Android užívateľov sa pravdepodobne aspoň raz zamyslelo nad tým, čo sa stane s ich nepoužívanými aplikáciami. V porovnaní s PC programami, ktoré je potrebné ukončiť, Android OS funguje trochu inak. Android ukončuje aplikácie automaticky, akonáhle systém rozpozná zníženie internej pamäte a začne nepoužívané aplikácie ukončovať. Niekedy je však potrebné a výhodné ukončovať už nepoužívané aplikácie. Uvoľní sa pamäť, šetrí sa tak batéria a zvýšuje aj celkový výkon telefónu.

Ukončiť Android aplikácie je možné manuálne priamo v nastaveniach:

Settings -> Applications -> Manage applications -> (treba chvílu čakať, kým sa aplikácie načítajú…) -> (výber aplikácie) ->Force Stop

Je to trochu komplikovaný spôsob a časovo náročný. Alternatívne riešenie ponúka aplikácia TasKiller.

TasKiller je jednoduchá Android aplikácia, ktorá zobrazuje aktuálne spustené aplikácie, ktoré je možné na jeden klik zatvoriť. Aplikácie sú aj označené rôznymi farbami, podľa nasledovného kľúča.

  • Biela – aplikácia je v pamäti telefónu ale nevyužíva procesor
  • Sivá – služba bežiaca na pozadí
  • Žltá – aktívna aplikácia, ktorá využíva procesor telefónu

Aplikácia TasKiller zobrazuje veľkosť voľnej pamäte a aktuálne spustené aplikácie. Po kliknutí na aplikácie sa aplikácie hneď ukončia.

Video z testovania aplikácie TasKiller:

Cena: Zadarmo

QR kód:

26.4.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+