MojAndroid

To, že tablety sú neoddeliteľnou súčasťou mobilného trhu, dokazuje aj tablet NVIDIA Tegra Tab od svetoznámeho výrobcu mobilných a počítačových procesorov a grafických kariet NVIDIA. Vďaka testu FCC, ktorým toto zariadenie v posledných dňoch prešlo, uniklo niekoľko informácií o tomto zariadení, inak označovanom ako NVIDIA P1640. Predstaví teda NVIDIA svoj prvý tablet alebo ide len o referenčné zariadenie, ktoré má slúžiť ako vzor pre OEM výrobcov?

 tegra-tablet-2

NVIDIA Tegra Tab by na trh mal prísť s procesorom NVIDIA Tegra 4, ktorý je mnohými považovaný za jeden z najvýkonnejších mobilných procesorov súčasnosti. Okrem neho ponúka aj 7-palcový IPS displej s HD rozlíšením 1280 x 720 bodov a batériu, ktorá bude mať 3200 alebo 4100 mAh. Zadný 5 Mpix fotoaparát by mala dopĺňať predná HD kamera a prítomný bude aj zabudovaný stylus a aplikácie preň optimalizované. NVIDIA v FCC dokumentoch uvádza, že na trh uvedie viacero variantov (pri “prémiovom modeli” uvádza prítomnosť HDMI portu). Ďalšie špecifikácie v sebe zahŕňajú prítomnosť NFC, či operačný systém Android 4.2 Jelly Bean. Spoločnosť doteraz nezverejnila žiadne detaily o oficiálnej dostupnosti tohto tabletu alebo o jeho cene. Vieme však, že NVIDIA plánuje tento tablet vyrábať pre ďalšie spoločnosti a predávať ich pod ich obchodným názvom, čomu nasvedčuje napríklad fakt, že bol tento tablet prezentovaný aj pod značkou NVIDIA Tegra Note.

tegra-tablet-1

Zdroj: FCC via Engadget

9.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+